piątek, 20 maja 2016

Subiektywny przegląd prasy - 20.05.2016


Mam dla Was propozycję. Macie już dosyć moich prasówek to musicie zrobić jakieś czary mary i unicestwić pokojowo prezesa. Dopóki to się nie stanie, musicie się ze mną męczyć. Zapraszam na dzisiejszy zbiorek idiotyzmów polskich
1. Wspominałam wczoraj o konsekracji świątyni, wybudowanej rękami dwiema Ojczulka Rydzyka. Niesamowite, przez 12 godzin byliśmy państwem, które z okazji uroczystości kościelnej zawiesiło swoją działalność. Dwoma autokarami parlamentarzyści PiS wybrali się do Torunia, by pokazać Rydzykowi swoje przywiązanie, priorytetowe dla niech miejsce kościoła i miłość wszechogarniającą. Przesunięto nawet prace sejmowej komisji finansów nad zaopiniowaniem kandydata na nowego szefa NBP. Już teraz rozumiem, jak będzie funkcjonowało nasze państwo. Między jedną uroczystością kościelną a drugą. Zapewne trzeba będzie zatrudnić człowieka do pilnowania kalendarza świąt kościelnych, aby, Broń Boże, czegoś nie pomylić i nie wyznaczyć prac państwowych w nieodpowiednim terminie. Nieśmiało się zgłaszam, bo dobra jestem w bajdurzeniu, prowizorce i wariackich działaniach.
2. Cierpliwość Komisji Europejskiej już się kończy. Prezes ma raptem 3 dni, by wreszcie zakończyć problem wokół TK, zgodnie za demokratycznymi zasadami, a Szydło właśnie szaleje w Sejmie. Z pianą na ustach, furią w oczach oburza się na opozycję, zarzucając jej radość z zaistniałej sytuacji. Podziwiam karność PiSu. Jarosław macha rączką, rząd wychodzi. Jarosław kiwa główką, rząd wraca z powrotem i leci dalej waląc kalumniami, oskarżając, wściekając się. W Sejmie szaleństwo, a wystarczyłoby wysłać na obrady KE Kempę. Wiadomo w końcu, że jak się kobieta rozkręci, to przegada każdego, nawet Timmermansa. I to chyba jedyna szansa, by KE urobić.
3. Prezes kocha dzieci, podobnie jak kocha historię w swojej osobistej interpretacji. Ministerstwo Rolnictwa robi więc ukłon w stronę szefa i postanawia zorganizować kilkudniowe wyjazdy dla dzieci rolników śladami żołnierzy wyklętych. Same zalety tego pomysłu. Trzeba rolnikom jakoś osłodzić Ustawę o ziemi, dzieciakom przyda się wyrwanie z pieleszy domowych, rozpropaguje się jedyną słuszną prawdę o żołnierzach wyklętych. Po prostu Nobel temu, kto wpadł na taki pomysł. A dla mnie to tylko kolejne ponad ćwierć miliona złotych w ramach rozdawnictwa kasy, której nie ma i kolejny krok do ostrej indoktrynacji młodych ludzi. Rozumiem, trzeba sobie dobrze wypracować i ustawić młode pokolenie, bo za parę lat zastąpi ono wykruszający się z racji wieku elektorat PiSu.
4. Władza powoli acz konsekwentnie usiłuje wściubić nochala w każdą dziedziną naszego życia. Ministerstwu Środowiska podpadli biegacze. Nie przejęzyczyłam się, słowo daję. Jak to jest możliwe, by wszystkie imprezy związane z bieganiem organizować właśnie w niedzielę? Tego dnia każdy Polak powinien posadzić swoją niewymowną w kościele i celebrować duchową boskość, płynącą z mszy, a nie biegać. Usiłowano już storpedować Bieg Rzeźnika w Bieszczadach, wymyślono jakieś takie zło pod nazwą „jogging ezoteryczny”, porównano bieganie do kultu religijnego (patrz – sekta). Wszystko to w jedynie słusznym celu. Zamiast biegać pielgrzymuj, siedź na mszach, dbaj o swojego duchownego parafialnego, bo to ważniejsze od wszystkiego innego.
5. Dzień bez Ziobry to dzień stracony. Nasz Ultra Doux wybrał właśnie nowego zastępcę prokuratora okręgowego w Zielonej Górze. Kolejny „ekspert”, który do tej pory zajmował się drobnymi kradzieżami, oszustwami i sam miał jakąś dyscyplinarkę. Dobre zdanie o Jarosławie Kijowskim ma tylko Ziobro i prokurator okręgowy, reszta jest lekko zszokowana tą decyzją. Wiadomo jednak, że nie profesjonalizm się liczy a przynależność do „przydupasów” ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym. I tak trzymać panie Ziobro, w końcu liczą się narkotyczne opary władzy a nie dobro Państwa.
*
No dobrze. Teraz czas na kawę, potem spacer, dobra książka i daję Wam wolne od prasówek do poniedziałku. Wytrwajcie w zdrowiu psychicznym i dobrym samopoczuciu, mimo wszystko :)
Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://polska.newsweek.pl/poslowie-pis-na-konsekracji-kosciola-ojca-tadeusza-rydzyka-wybor-szefa-nbp,artykuly,385965,1.html
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114884,20106782.html#MT_Z9
3.http://wyborcza.pl/1,75398,20105697,ministerstwo-organizuje-wakacje-z-wykletymi-dla-dzieci-rolnikow.html
4.http://stylzycia.newsweek.pl/ministerstwo-srodowiska-chcialo-odwolac-bieg-rzeznika,artykuly,385963,1.html
5.http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,90220,20104708,prokurator-awansuje-koledzy-oburzeni.html

Brak komentarzy: