środa, 11 maja 2016

Subiektywny przegląd prasy - 11.05.2016


Ave prezes, Ave PiS. Igrzyska czas zacząć
1. Nasz sejm dzisiaj jest czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec. Zgodnie ze znaną zasadą „dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” rozgrywa się sąd, przepraszam audyt, poprzedniej władzy. Mina prezesa bezcenna. Świetnie przygotowani „eksperci” jadą równo po koalicji. Rozumiem teraz, dlaczego od pewnego czasu nie było nocnych sesji parlamentarnych. Ileż godzin trzeba było poświęcić, by stojąc przed lustrem ćwiczyć modulację głosu, gestykulację, mimikę, by każdym gestem, każdą chwilą podkreślić grozę sytuacji. Rozumiem też te ostre czystki na każdym szczeblu. Przecież trzeba było usunąć każdego, kto mógłby zahaczyć wiarygodność i rzetelność audytu. Prawda mnie oślepia, krzyk sprawiedliwości ogłusza, a cała reszta po prostu śmieszy. Przepraszam, nie mogę serio potraktować tego kabaretu.
2. Jak widać, rząd szuka oszczędności, gdzie tylko się da. W końcu ma sztandarowe obietnice do spełnienia, więc kasa potrzebna na gwałt. Nikogo więc nie mogą zdziwić nowe stawki za leczenie zawałów. Kardiolodzy biją na alarm. Mówią o końcu polskiej kardiologii, a ja się znowu dziwię. Zawały dotykają najczęściej ludzie w pewnym już wieku, prawda? Ludzi prowadzących określony tryb życia, prawda? W tej grupie jest całą rzesza kochających inaczej czyli tych, dla których jedynym synonimem prawdziwej miłości jest prezes i jego kolesie. Brak szans na ratowanie życia nieźle przetrzebi szeregi miłośników PiSu. Jakoś mi się tak „Martwe dusze” Gogola skojarzyły.
3. Duda wreszcie się doczekał. Od kilku dni pęta się po Kanadzie, ale wreszcie został dostrzeżony i spotkał się z premierem Justinem Trudeau. Duda zachwycony, Szczerski głosi kolejny sukces, a prawda wygląda nieco inaczej. Spotkanie owszem, ale gdzieś tam, w budynku kanadyjskiego parlamentu. Żadnej wspólnej kolacyjki, żadnego spotkania z dziennikarzami. Ot, przyjechał jakiś tam prezydent to wypadało się z nim spotkać i tyle.
4. Gdzieś w tle audytu i głośnego szczekania pada kolejny SKOK. To już szósty, a bankructwo poprzednich kosztowało już 3,2 mld zł. Chyba nie muszę przypominać, czyją maskotką były i są te kasy zapomogowo pożyczkowe. Kto je hołubił, ochraniał, blokował próby prawnego uregulowania ich sytuacji. Senatorze z ramienia PiS, Grzegorzu Bierecki i spółka, słyszy mnie pan?
5. Wczoraj prezes przeżywał kolejne trudne chwile, związane z miesiączką, upsss przepraszam, miesięcznicą smoleńską. Były msze, okrzyki – Jarosław nas zbaw itp. itd. całodzienny piknik PiSu zakończył się obietnicą opomnikowania całej Polski. Pomnik tu, pomnik tam, a między nimi tablice pamięci, kapliczki dziękczynne, kawałki tupolewa , krzyże, płyty z odciskiem dłoni, lampki wspomnienia, zdjęcia pomordowanych wszędzie gdzie się da. Tak moi Kochani, już niedługo będziemy poruszać się nie po Polsce, a wielkim mauzoleum pamięci. Trzeba będzie zlikwidować ptaki, psy i koty, bo co zrobić, jak zanieczyszczą kawałek świętości zwykłą kupą?
6. Kobiety na Podkarpaciu drżyjcie. Lekarze podpisali klauzulę sumienia, co oznacza, że koniec z legalnymi aborcjami. Panowie widocznie uznali, że Podkarpacie to miejsce bardzo bogatych ludzi, więc warto z tego skorzystać, zejść do podziemia aborcyjnego i doić kasę równo. Gratuluję pomysłowości i hipokryzji.
7. Ależ policzek dla prezesa. Profesor Rzepliński dostanie tytuł doktora honoris causa za działania w obronie państwa prawa. Nie wiem, ile jeszcze porażek jest w stanie znieść delikatna psychika Jarosława. Marzyłoby mu się wsadzenie Profesora za kratki, bo zdrada Konstytucji, zdrada państwa. Ale jak można sądzić kogoś, kto za to samo jest nagradzany? No to ma prezes problem i podejrzewam, że musi biegiem znaleźć innego kozła ofiarnego, bo przecież trzeba tłuszczę nakarmić prawem i sprawiedliwością.
*
Obiecywał prezes przyspieszenie wiosną, ale że takie? Oj, czuję się bardzo rozczarowana. Liczyłam na jakiś spektakularny krok, wielki sukces a dostałam znowu kupę pustosłowia. Może jutro prezes nas zaskoczy? :)
Tamara Olszewska
Źródło informacji
1.http://polska.newsweek.pl/audyt-rzadu-po-psl,artykuly,385414,1.html
2.http://wyborcza.pl/1,75398,20053632,kardiolodzy-przerazeni-nowa-wycena-zawalow.html
3.http://wyborcza.pl/1,75399,20053786,andrzej-duda-przyjety-jak-prowincjonalny-sekretarz-komunistycznej.html
4.http://www.rp.pl/Parabanki/305119945-Upada-kolejny-SKOK-Juz-szosty.html#ap-1
5.http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,20052681,kaczynski-powstana-dwa-pomniki-smolenskie-po-dwoch-stronach.html
6.http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,20050830,legalna-aborcja-nie-na-podkarpaciu.html
7.http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/520328,prof-rzeplinski-otrzyma-tytul-doktora-honoris-causa-za-wklad-w-obrone-panstwa-prawa.html

Brak komentarzy: