poniedziałek, 30 maja 2016

Poznańska Pyra i Trzej Muszkieterowie

Najpierw pojawił się Norbert Nowacki. Któregoś dnia postanowił zrealizować jedną ze swoich pasji i uruchomić radio internetowe. Była niezła muzyka, dobre komentarze polityczne i wywiad dla Newsweeka (nr 42/2015). To wtedy zadeklarował, że jeśli wybory parlamentarne wygra PiS to nie zamierza biernie się temu przyglądać. PiS wygrał i w odpowiedzi na pierwsze szaleństwa powstał KOD. Norbert staje się jednym z KODków i rozwija swoje radiowe skrzydła. Nawiązując do elementu, który był noszony w stanie wojennym, radio przyjmuje nazwę Opornik i 1.12. 2015 rusza na podbój naszych serc.

W dniu urodzin Norberta dołącza do niego Andrzej Niemczuk, którego głos ma już swoje fanki, bo ależ elektryzujący i męski  Panowie świetnie współpracują, potrafią się dogadać i efekty tego stają się widoczne. Oferta publicystyczna się rozszerza. Coraz więcej rewelacyjnych pomysłów, felietony, wywiady. Kolejny wywiad dla Newsweeka. Zaczynają garnąć się ludzie, by pomóc, dorzucić coś od siebie. Zaczyna się dziać.

W lutym pojawia się trzeci Muszkieter, Leszek Konieczny. Szalona głowa, olbrzymia pasja. To on jeździ w teren przywożąc ze sobą wywiady m.in. ze S. Niesiołowskim, R. Giertychem, R. Kaliszem czy R. Petru. Wywiad z Bogdanem Borusewiczem jest na wyłączność, a to powód do dum dla ekipy Opornika. Leszek nie spoczywa na laurach. Wciąż na przyspieszonych obrotach tylko patrzy, kogo jeszcze dopaść, z kim porozmawiać, by nam, KODkom zrobić przyjemność.

Chłopaki działają zgodnie z zasadą Muszkieterów – wszyscy za jednego, jeden za wszystkich. Są jednym mózgiem, motorem napędowym. Tworzą, animują, prezentują, istne szaleństwo. A wszystko to dla Nas, dla KODu. KOD bez Opornika? Niemożliwe. To nasze radio, pierwsze, tak bardzo KODowskie. Jestem pewna, że jak już raz tam zajrzycie to żadna siła Was nie wyciągnie. KODki Kochane, zapraszam w imieniu Chłopaków :) www.radioopornik.eu

Tamara OlszewskaBrak komentarzy: