wtorek, 31 maja 2016

Subiektywny przegląd prasy - 31.05.2016

Mijają godziny, tygodnie, miesiące, a PiS wciąż nam się po życiu plącze. To co, hop szklanka piwa i na prasówkę zapraszam :)

1. Wreszcie doczekał się Macierewicz wielkiego sukcesu. Dogadał się z NATO i będziemy mieć aż cały jeden batalion, który będzie nas chronił przed brzydkim Putinem. Teraz to nie straszna nam żadna inwazja ze Wschodu. Kiedy dołożymy do tego nasze wojsko, które od pewnego czasu intensywnie ćwiczy marsze pielgrzymkowe i trafne strzały modlitewne oraz gwardię złożoną z prawdziwych patriotów to możemy spać bezpiecznie. Rozbawiła mnie argumentacja Macierewicza, który powołuje się na rosnący ekstremizm i przemoc na świecie, nie dostrzegając, że sam ze swoją ekipą przyklaskuje takim postawom w Polsce.

2. Co jakiś czas wybucha w Poznaniu afera pomnikowa. Wyznawcy Polskiej Instytucji Kościelnej usiłują na siłę wcisnąć miastu pomnik Chrystusa, który, nie dość, że olbrzymiasty, to jeszcze paskudny po prostu. Jakoś udawało się miastu wybronić wcześniej przed postawieniem w centrum Poznania tego dzieła, no, ale zmieniło się w Polsce sporo, i nagle Ohydztwo straszy Poznaniaków. Okazuje się, że to wojsko przywiozło figurę, postawiło i szybko zwiało, obawiając się zapewne reakcji władz miasta i tej normalniejszej części mieszkańców. Plotka głosi, że sam Macierewicz przyjedzie na uroczystości poświęcenia. Jak znam życie, to wykorzysta się rocznicę Poznańskiego Czerwca, by poświęcić pomnik Chrystusa, ogłosić apel poległych w zamachu smoleńskim, a jak starczy czasu, to się powie kilka zdań o Czerwcu 1956 i po ptakach. Potem władza sobie wyjedzie, a paskudztwo będzie stało i straszyło ku chwale grupki oszołomów.

3. Biedny ten Duda. Czego się nie ruszy to schrzani, popsuje. Zupełnie niechcący i nieświadomie, podczas wizyty w Norwegii uhonorował Orderem Odrodzenia Polski znanego antysemitę, skrajnego narodowca, niejakiego Kulasa. Sprawę próbuje tłumaczyć Kancelaria Prezydenta, mówiąc, że Kulas dostał odznaczenie za zasługi dla Polski, a nie poglądy. Większego idiotyzmu nie słyszałam. Mogę tylko pogratulować Dudzie współpracowników, bo nie pierwszy raz stawiają swego szefa pod ścianą. Nie dość, że marionetka w rękach prezesa, to jeszcze z idiotami musi pracować. No, ale jak mówi stare porzekadło – każdemu według zasług.

4. Bernadetta Krynicka, ta kobieta od klauzuli sumienia dla fizjoterapeutów i wieszania zdrajców poszła po rozum do głowy. Może prezes wytłumaczył jej, ze limit idiotyzmów posłowie PiSu wyczerpali już na najbliższe 100 lat, bo ukazało się tzw. dementi. Benia broni się, że ktoś wredny wyrwał jej słowa z kontekstu, bo ona tylko odniosła się do aspektu historyczno – kulturowego. Mało tego, skarży się biedulka, że jest ofiarą politycznej nagonki, a ja tak sobie na nią patrzę i myślę, że ona to nawet do dojenia krów by się nie nadawała, a proszę – jest posłem. Wnioski z tego niech każdy sam sobie wyciągnie.

5. Mała zagadka, uwaga. Z jakiej partii jest polityk, który udzielał się dzisiaj aktywnie u Moniki Olejnik, głosząc wpływ klauzuli sumienia na podejście do Kobie w ciąży? Jeśli ktoś zgadł, że z PiS to gratuluję poprawnej odpowiedzi. Nie pomógłby kobiecie, która zaszła w ciąże w wyniku gwałtu, nawet gdyby to była 12 letnia dziewczynka, bo psim obowiązkiem jest rodzić, rodzić, rodzić . Któż to taki elokwentny? Marszałek Senatu Karczewski. Nie muszę Wam mówić, czego bym mu życzyła, gdyby mężczyźni zachodzili w ciążę, prawda?

6. Sporo ostatnio mówi się, by 4 czerwca był świętem narodowym. Oczywiście nie zgadza się z tym Sasin podkreślając, że mamy tych świąt od groma i trochę (3 maja i 11 listopada). Jedynym dniem, który zasługuje, by je święcić to 10 kwietnia, jednak jest elastyczny i nie upiera się, by był to dzień wolny. W pełni się z nim zgadzam. 4 czerwca 1989 roku to pikuś w porównaniu z dniem zbrodni smoleńskiej. Bo co tam znaczy, jakaś demokracja?
*
Uważam, ze powinien powstać nowy kierunek studiów – PiSologia stosowana, nie wydumana. Trzeba naprawdę, wielkiej wiedzy, empatii , by zrozumieć pseudologię myślenia dominanta politycznego, jakim jest PiS. Ciekawe, co jutro wymyślą :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75398,20159796,macierewicz-po-spotkaniu-ze-stoltenbergiem-batalion-nato-bedzie.html
2.http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20158671,jakby-malo-figur-chrystusa-bylo-w-poznaniu-ostro-o-najbrzydszym.html#BoxNewsImg
3. http://wyborcza.pl/1,75398,20158573,msz-prowadzi-sledztwo-w-sprawie-odznaczenia-przez-prezydenta.html
4.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20157421,zdrajca-powinien-wisiec-na-stryczku-z-takich-slow-trudno.html#BoxNewsLink
5.http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/160539860-Karczewski-Nie-pomoglbym-zgwalconej-12-latce.html
6.http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/160539875-RZECZoPOLITYCE--Jacek-Sasin-10-kwietnia-powinien-byc-dniem-pamieci.html

1 komentarz:

Agata Borowska pisze...

Fajnie wyczerpany teamt.