piątek, 6 maja 2016

Subiektywny przegląd prasy - 6.05.2016


Dzień za dniem płynie, a PiS próbuje dogonić własny ogon, więc kręci się w tej swojej „dobrej zmianie” jak szczeniaczek o bardo małym rozumku. Czym nas dzisiaj „zachwyci”, popatrzmy 
1. Za PO było 17 ministerstw i według PiS to zdecydowanie za dużo. Pamiętacie, jak narzekali, że tyle pieniędzy podatników idzie na utrzymanie watahy urzędników w rozdmuchanych do maksimum strukturach państwowych? A teraz mamy 19 ministerstw i chyba tak liczba nie bardzo się podoba, bo powstanie kolejne. Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego. Kiedy to usłyszałam włos mi się zjeżył, bo skojarzenia miałam jednoznaczne. Esbeków i ubeków przerabialiśmy już w naszej historii, a teraz taki twór? Na czele oczywiście Mariusz Kamiński Nie ma co się dziwić, bo facet zasłużony, lubiany, prawdziwy ekspert od przekraczania granic prawa. Teraz niczym Rambo rzuci się do walki o utrzymanie bezpieczeństwa wewnętrznego. Drżyjcie KODowcy, opozycjo, oporne misie tatrzańskie, złośliwe gołębie, podstępne szczury miejskie itp. itd. Mistrz Służb Specjalnych wkracza do akcji.
2.Duda wciąż udaje, że jest prezydentem. Ponieważ ma niewiele do roboty, to jeździ sobie po Polsce i wciska kit każdemu, kto się nawinie. W Lesznie spotkał się z ludźmi i popłynął w swoim świecie fantazji. Oczywiście zahaczył o wiek emerytalny, który w tym roku powinien być już obniżony. Ciekawe, bo niedawno słyszałam, ze nie ma na to szans, ale pewnie Duda wie lepiej, co mówi. Albo nie wie, tylko tak mu się wymsknęło. Pytanie, czy miał zezwolenie prezesa na tak głośnie deklaracje.
3. Wydawało mi się, ze PiS już obsadziło swoimi wszystko, co się dało. Okazuje się jednak, że kolejka pod drzwiami prezesa wciąż się nie kurczy, więc kolejny pomysł, który ma dać zatrudnienie przyjaciołom z piaskownicy. Tym, razem to Rada ds. hodowli koni. Zupełnie nie wiem, jakim cudem do tej pory hodowcy i stadniny sobie radziły. Konie spokojnie żyły, były oczkiem w głowie. Cały świat się zjeżdżał, by je podziwiać i kupować. Oczywiście w Radzie zasiądzie 36 ekspertów (powoli to pojęcie staje mi się coraz trudniejsze do przełknięcia), którzy zajmą się poprawą hodowli konia w Polsce. To ja bym proponowała utworzyć Radę ds. mrówek wędrujących, pszczółek zapylających i może specjalną taką ds. krzewienia głupoty w Polsce. Jak widać możliwości posadzenia kolesi na odpowiednich stołkach wciąż bez liku.
4. Coraz trudniej o kredyty mieszkaniowe. Więcej trzeba się nachodzić, więcej papierów przedstawić, a i tak banki patrzą na wszystko przez dużą lupę. Wyższy wkład własny, większe marże, więcej trzeba zarabiać niż przed rokiem, aby w ogóle dostać zdolność kredytową. Miało być lepiej, a jest tylko „dobra zmiana” Zmiana, która na tyle niepokoi, że banki chcą się zabezpieczyć przed ewentualnymi wahnięciami czy spadkiem w gospodarce. Niesamowite, ile można rozwalić raptem w pół roku. Czy za to przysługuje jakaś międzynarodowa nagroda? Gdyby tak było to PiS wygrałoby bez najmniejszych problemów.
5. No proszę. Rządowi marzy się religia na maturze, a aż 82% badanych w sondażu dla „Super Expresu” jest zdecydowanie przeciwnego zdania. Jak znam życie, to religia będzie przepchnięta z uzasadnieniem, że rząd wyszedł naprzeciw oczekiwaniom społecznym i po szerokich konsultacjach z narodem podjął właśnie taką, a nie inną decyzję.
6. Jacuś Kurski wielkim reformatorem telewizji polskiej jest. Tak zmienia, tak poprawia, tak modyfikuje, że widz mu ucieka na potęgę, a problemy nawarstwiają się z dnia na dzień. Teraz biedaczysko musi wziąć kredyt, by zapłacić ludziom pensje i wprowadzić nowe programy. To raptem 200 mln zł., pytanie tylko, kto w ostatecznym rozrachunku ten kredy spłaci. Podniosą nam opłatę za abonament, a może zaczniemy płacić od każdego gniazdka elektrycznego w mieszkaniu? Działaj tak dalej Jacusiu, twórz telewizję dla wybranych, a potem zostaniesz wyniesiony na tarczy w siną dal.
*
Przetrwaliśmy jakoś dzisiejsze newsy, prawda? Pamiętajcie, nie marnotrawimy energii na wkurzanie się, bo jest nam ona bardzo potrzebna jutro. Do spotkania na wielkim marszu :)
Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75399,20027159,nasz-dziennik-pis-chce-stworzyc-ministerstwo-bezpieczenstwa.html
2.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20026487,na-te-obietnice-dudy-czekaly-tysiace-polakow-chce-przyspieszyc.html#BoxNewsLink
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,20026290,liczba-rad-musi-sie-zgadzac-tejdo-walki-z-rasizmem-juz-nie.html#BoxNewsLink
4.http://wyborcza.biz/biznes/1,147759,20026503,coraz-trudniej-o-kredyt-na-mieszkanie.html?disableRedirects=true
5.http://fakty.interia.pl/prasa/news-sondaz-dla-se-nie-dla-matury-z-religii,nId,2197586
6.http://wyborcza.biz/biznes/1,147881,20026468,200-mln-zl-kredytu-dla-tvp-klopot-z-widzami-i-reklamami.html

Brak komentarzy: