sobota, 28 maja 2016

Marsze, pikniki i koncerty odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach.


W Weekend Wolności, czyli 4 i 5 czerwca, Komitet Obrony Demokracji organizuje w całej Polsce święto z okazji rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Marsze, pikniki i koncerty odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach. Byli polscy prezydenci - Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski - pójdą na czele marszu w Warszawie.


Pikniki Wolności zorganizują m.in. Bielsko-Biała, Częstochowa, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Łódź, Opole, Oświęcim, Wrocław, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Gdańsk, Leszno i Rzeszów, Człuchów i Puszczykowo.

 - Przy Okrągłym Stole Polacy rozmontowali komunizm, a 4 czerwca 1989 przeprowadzili wybory. Powołali pierwszy niekomunistyczny rząd, wyznaczyli drogę do wolności i demokracji w tej części Europy. Data ta budzi dumę wszystkich polskich demokratów. To nasze święto - pisze Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej', która patronuje uroczystościom. Chcemy, żeby 4 czerwca był świętem państwowym. Świętem wszystkich Polaków, tak ceniących wolność i demokrację.

Dlaczego ten dzień jest dla Ciebie ważny? Jakie wartości uosabia? A może sam głosowałeś 4 czerwca 1989? Kto był Twoim kandydatem? Jak zareagowałeś na wyniki? Napisz do nas. Wasze listy, podpisane imieniem i nazwiskiem opublikujemy na wyborcza.pl. Czekamy na Wasze wspomnienia: listy@wyborcza.pl

 Cały tekst: http://wyborcza.pl/10,82983,20147017.html#ixzz49xt0MFCR

Zapraszamy także z wypowiedziami na nasz blog

Stanisław Czachorowski

Brak komentarzy: