wtorek, 30 sierpnia 2016

Subiektywny przegląd prasy - 30.08.2016

Dzisiaj krótko, zwięźle i na temat. Warto bowiem skupić się na rocznicy Porozumień Sierpniowych, niż przebijać przez newsy, które wciąż mówią jedno – totalna pisowska beznadzieja jeszcze rządzi. Tak więc zapraszam do lektury.

1. Jeszcze niedawno myślałam, że Polska stanie się jednym, wielkim mauzoleum Lecha Kaczyńskiego, gen, Błasika i Gosiewskiego, czyli jedynych, wartych pamięci, ofiar „zamachu smoleńskiego”. Pomyliłam się, bo jednak prezes nie jest aż tak pazerny. Chętnie podzieli się przestrzenią z Chrystusem, którego pomniki niedługo też będą rosły jak grzyby po deszczu. Mamy już „straszydełko” w Świebodzinie, podrzuconego Chrystusa w Poznaniu, a kolejny stanie w Jaśle. Będzie równie okazały, widoczny z daleka. Pytanie tylko, czy równie tak paskudny jak pozostałe. Jestem przekonana, że gdyby Chrystus pojawił się w Polsce to załamałby ręce i zwiewał, gdzie pieprz rośnie. Co jak co, ale polscy katopatrioci są w stanie zohydzić wszystko.

2. Pewnie już jestem nudna, bo wciąż wracam do tego tematu, ale nie mam wyjścia. Rząd dewastuje naszą gospodarkę i za chwilę może się okazać, że rąbnie nas taki kryzys, że hej. GUS potwierdził swój wstępny szacunek sprzed dwóch tygodni. Wzrost PKB w II kwartale wyniósł raptem 3,1%, a spadek inwestycji to już -4,9. Niezrażony niczym Morawiecki zachwyca się, jak to nam wszystko idzie w górę, ale fakty temu przeczą. Dokąd te „mądre pisowskie” głowy nas zaprowadzą?

3. Kiedy czytam ostatnimi czasy sondaże CBOS to po prostu krew mnie zalewa. Mówiąc najpotoczniej jak się da, sondażownia ta idzie całkowicie po bandzie. Rozumiem, że układy się zmieniły, kierownictwo też, ale jak można tak manipulować ludźmi? Ostatni badanie tej wiarygodnej instytucji pokazują, że większość Polaków źle ocenia pracę TK. Zapewne jest to tak zgodne z prawdą, jak to, że PiS ma ponad 40% poparcia, szkoła Rydzyka zajmuje 5 miejsce w rankingu szkół, po której każdy absolwent dostanie pracę, Polacy kochają Dudą i w pełni aprobują działania rządu. Polska na kłamstwie stoi, pytanie, jak długo.

4. Co za szczęście, że nasze rozbicie polityczne jest tylko w wersji duo. Wyobraźcie sobie, gdyby było inaczej, to mielibyśmy ileś tam obchodów różnych rocznic danego dnia i człowiek nie wiedziałby, z kim iść i jak świętować. A tak sprawa jest jasna. PiS ze swoimi udają, że tylko oni są godnymi gospodarzami imprezki obchodowej. Rzucają między głupi naród przesłanie o prawdziwej polskości, przekłamują fakty historyczne, podpierając się „młodymi patriotami”, racami, krzyżami i różańcami. Obok, z wielką pokorą i poszanowaniem historii jest cała reszta, która czci pamięć spokojnie, z szacunkiem i pokorą. Tak też będzie i teraz. Wielka feta Solidarności bez solidarności narodowej i MY, wsparci przez wspaniałych ludzi, takich jak Henryka Krzywonos. Dzisiaj wszyscy jesteśmy w Szczecinie. Dzisiaj wszyscy razem świętujemy w całej Polsce rocznicę porozumień
sierpniowych, tak jak trzeba. A tamci? A niech się taplają w swoim sosie hipokryzji i obłudy.

*
Trochę mnie ten PiS rozczarowuje, bo powoli nie mam o czym już pisać. Coś ich zahamowało, że nic nowego się nie wydarza? Prezesie drogi bierz się do roboty, bo mi wiarygodność spada. Do jutra.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://www.newsweek.pl/polska/pomnik-jezusa-chrystusa-w-jasle-jaka-wysokosc-,artykuly,396245,1.html
2. http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,20618376,bardzo-slabe-dane-gus-zapasc-w-inwestycjach-wzrost-pkb-kuleje.html
3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,CBOS-29-proc-Polakow-dobrze-ocenia-dzialalnosc-TK-38-proc-zle,wid,18485626,wiadomosc.html?ticaid=117a3d
4. http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,20617296,sierpien-80-henryka-krzywonos-ja-tez-mowie-dosc-powrotowi.html

Brak komentarzy: