niedziela, 7 sierpnia 2016

Nowa odsłona Wolnego Radia OpornikNowa odsłona Wolnego Radia Opornik 

Zapraszamy do współpracy w tworzeniu Radia.
www.radioopornik.eu

Ruszyliśmy…  koniec roku 2015 zaowocował oficjalnym rozpoczęciem działalności internetowego WOLNEGO RADIA OPORNIK.
Po licznych konsultacjach,  godzinach spędzonych na rozmowach i marzeniach o stworzeniu czegoś wyjątkowego,  udało się.  To dopiero początek realizacji naszych planów. Jesteśmy przekonani, że uda się je przeprowadzić dzięki sumienności, determinacji i optymizmowi.
DO KOGO CHCEMY DOTRZEĆ? To bardzo proste! Do jak największej liczby odbiorców. Nie patrzymy na wiek, przynależności polityczne i wyznaniowe, pochodzenie, płeć. Pragniemy towarzyszyć w domu, pracy i na urlopie tym, dla których Polska to nie tylko jeden z krajów Europy, ale także dom – bez względu na miejsce zamieszkania. .
Wraz z Wami chcemy pielęgnować naszą bogatą kulturę, dbać o historię, rzetelnymi informacjami bronić wolności słowa, stać na straży demokracji, szukać dobrych informacji, odkrywać i cieszyć się pięknem codzienności – często niszczonej przez brudną politykę.
Radio tworzymy od podstaw.  Jesteśmy początkującą ekipą, rozproszoną po różnych zakątkach świata. Jesteśmy w różnym wieku, mamy różne doświadczenia życiowe. Połączyły nas pasje do radia i wspólne cele.
Ramówka stopniowo będzie nabierała kształtu dzięki rosnącemu doświadczeniu ekipy  prezenterów  i dziennikarzy informacyjnych. Nazwiska i głosy wielu z nich być może są już Wam znane. Służyć będą swoją pomocą i radami początkującym koleżankom i kolegom z naszej redakcji.
W Wolnym Radio Opornik nie zabraknie muzycznych audycji autorskich, publicystyki, licznych słuchowisk, paneli dyskusyjnych, reportaży, wiadomości kulturalnych, programów z udziałem słuchaczy którym z wielką przyjemnością oddamy głos…
Pragniemy uruchomić także magazyn interwencyjny aby móc w imieniu naszych odbiorców walczyć o Ich prawa oraz rozwiązywać trudności wynikających z biurokracji i przeszkód stawianych przez urzędników.
Jesteśmy wolni, nie zatracimy tego i chcemy cieszyć się wolnością razem z Wami – naszymi słuchaczami!
Całą ekipa Wolnego radia Opornik pracuje charytatywnie. Nie mamy wsparcia finansowego z zewnątrz, a często musimy z własnych środków finansować niezbędne przedsięwzięcia.
Radio to również niewidoczne dla słuchacza koszty – opłaty za serwery, licencje, zakup i konserwacje sprzętu. Dotychczas pokrywamy je z własnej kieszeni, jednak żeby się  rozwijać potrzebujemy  pieniędzy i będziemy wdzięczni za wszelkie formy pomocy.
Zapraszamy do współpracy wolontariuszy z zaangażowaniem i głową pełną pomysłów, sponsorów, darczyńców, a także reklamodawców.
Każdy może mieć własny wkład w budowanie naszego „Opornego” radia – radia odpornego na spiski, zastraszanie i manipulacje, medium bliskiego problemom słuchaczy, Waszym problemom.

Brak komentarzy: