sobota, 20 sierpnia 2016

Spotkania, spotkania

Ostatni tydzień upłynął mi pod znakiem spotkań, a przynajmniej spotkań w KODzie. Zaczęło się standardowo, jak zawsze w środę o 16.00 spotkanie w OCOPie członków i sympatyków grupy KOD Warmia. Rozmawialiśmy o planach na najbliższą przyszłość, w szczególności wyjazdach na PIKODy i manifestacje do Gdańska i Warszawy.


W czwartek deglacjacja z Warmii w osobach Roberta i mojej była na spotkaniu w Giżycku. Spotkaniu, w moim odczuciu, bardzo potrzebnym, które dało okazję do rozmowy w realu z wieloma wspaniałymi osobami, wyjaśnienia pewnych nieporozumień, podjęcia próby naprawy tego, co było złe i kontynuowania tego co dobre. Ucieszyło mnie to że przebiegało ono w miłej i przyjaznej atmosferze, ludzie byli wzajemnie dla siebie życzliwi, uśmiechnięci, chętni do podjęcia dialogu. Oby to spotkanie przyniosło dobre owoce na Mazurach i nie tylko.


W piątek w Olsztynie odbyło się spotkanie z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru i posłami na Sejm tej partii. Głównymi poruszanymi tematami była gospodarka, edukacja, bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, aczkolwiek pojawiły się też kwestie bieżące i bliskie nam wszystkim, jak choćby zamknięcie małego ruchu granicznego z Rosją. Na spotkaniu był obecny KOD nie tylko w osobach członków stowarzyszenia, ale także w wypowiedziach Ryszarda Petru.
Dzisiaj (sobota 20 sierpnia 2016 r.) działacze KOD wyszli na spotkanie mieszkańców Dobrego Miasta. Właśnie tam stanął tym razem nasz namiot, aby pokazać nie tylko w Olsztynie, stolicy Warmii, ale także w mniejszych miejscowościach, że KOD działa i mimo wakacji występuje w obronie demokracji i Konstytucji.

Jak zawsze reakcje przechodniów były różne, od bardzo sympatycznych do tych, których może lepiej nie będę wspominać. Jak zawsze za to dopisała pogoda, tym razem chyba chcą nam zrekompensować tydzień deszczu i chłodu panował taki upał, że wszyscy szukali cienia. Na szczęście pod naszym namiotem można go było znaleźć, nawet jeśli  w ilościach niewystarczających dla wszystkich. Dużo lepiej było z zaopatrzeniem w Obywatela, ulotki, balony i krówki, którymi częstowaliśmy mieszkańców Dobrego Miasta.

Ale na tym spotkania kodowskie bynajmniej się nie kończą. Już we wtorek o 17.00 w OCOPie zebranie grupy KOD Warmia - zapraszamy serdecznie wszystkich jej członków.

Marta Kamińska

Brak komentarzy: