sobota, 20 sierpnia 2016

PIKOD w Łomży


W sobotę, 20 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 13.00 członkowie i sympatycy łomżyńskiej struktury KOD mieli przyjemność spotkania z mieszkańcami Łomży na Starym Rynku. Gościli koleżanki i kolegów z Warszawy, Białegostoku, Suwałk i Siedlec. Prowadzili w większości serdeczne rozmowy z mieszkańcami miasta i odwiedzającymi go turystami. Podjęli również trudne, ale dobre rozmowy z tymi, którym działania Komitetu nie bardzo przypadają do gustu. Dyskutowano o Polsce, jej problemach i Komitecie Obrony Demokracji. Rozdawano ulotki, proponowano przechodniom również Kartę Życia, zebrano kilkadziesiąt podpisów pod wsparciem dla budowy pomnika profesora Władysława Bartoszewskiego.

Koderzy zapraszali także na kolejne tego rodzaju spotkanie w dniu 10 września na Starym Rynku oraz na debatę edukacyjną 15 września o 17.00 w restauracji Amadeusz. 


Niektórzy z mieszkańców Łomży postanowili przystąpić do ruchu i wypełnili deklaracje członków Stowarzyszenia KOD, inni wzięli deklaracje, by je wypełnić w domu. Liczymy na jeszcze wiele ciepłych spotkań z mieszkańcami pięknego grodu nad Narwią.


Radosława Górska 

1 komentarz:

Unknown pisze...

To świetnie Kasiu ,że tak ładnie dopisała Wam pogoda i mogłyście wyjść do ludzi ! przekonałam się ,że nawet najmniejsza impreza KOD-u przynosi efekty!Praca na dole jest nieoceniona i ten bezpośredni kontakt z mieszkańcami! jest bezcenny i ciekawy ! cieszę się , że fajnie Wam poszło ! powodzenia na następne razy ! pozdrawiam !