niedziela, 13 marca 2016

W Warszawie manifestacja, a my zbieraliśmy na Olsztyńskiej Starówce podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym


Szanowne KODerki i KODerzy!

W Warszawie była wczoraj manifestacja, a my zbieraliśmy na Olsztyńskiej Starówce podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Mimo zimna wytrwaliśmy i zgromadziliśmy 240 podpisów! I to w dniu, kiedy było zimno, a ludzi po Starówce chodziło niewielu. Mimo stojących obok radiowozów i bluzgającej nam w twarz "zagubionej młodzieży" to był dobry czas. Podchodziło do nas sporo osób, również Polacy zamieszkali poza granicami kraju. Tylu z nich pytało, kiedy w Olsztynie będzie następna manifestacja? Mówili: "ja chcę przyjść, dajcie tylko znać". To jest niezmiernie budujące. Tak dużo ludzi zatroskanych o przyszłość Polski, którzy nam ufają, którzy wierzą w nas. Te drobne, nieprzyjemne incydenty nie zaćmiły poparcia dla idei obrony demokracji w społeczeństwie. Przeważają w nim ludzie dobrzy, którzy coraz częściej wyzbywają się lęku, wahania i pokazują swoją solidarność z nami.

Wierzę w ludzi, wierzę że staną obok nas, że będą nas miliony. Obronimy demokrację, jestem o tym przekonany!

Wrażeń mieliśmy sporo, kto był ten wie. Dziękuję Wam za zbieranie podpisów, za wsparcie, za umiejętność rozmowy z tymi, którzy się z nami nie zgadzają. Za pomysły, za dowiezienie sprzętu, za gorącą kawę i herbatę, za cukierki, za zdjęcia. Wszystkim, którzy przyszli i pomagali. Jesteście wspaniali!

KOD Warmia jest super!

Jakub Jarosławski 

2 komentarze:

Unknown pisze...

Jestem z Was dumny

Unknown pisze...

Jestem z Was dumny