wtorek, 29 marca 2016

Święta, Święta i po Świętach, a polityka nie odpuszcza

Praląd prasy, 29.03.2016 .
1. Rząd na gwałt szuka pieniędzy na projekt 500 plus. Były już dość ostre prośby, by co niektórzy odpuścili i nie brali kasy, potem pojawił się pomysł obligacji. Fajna sprawa, zamiast pozwolić rodzicom przepuścić majątek dziecka, rząd trzymałby nad nim pieczę, by po latach Maleństwo dostało całkiem sporą kwotę. To jednak nie przeszło, więc baczne spojrzenie władzy padło na Fundusz Rezerwy demograficznej. Tam wpłacamy wszyscy część naszych składek, by zabezpieczyć wypłaty emerytur w tzw. trudnych czasach. Przewidywano, że nastąpi to ok. 2025 r.

2. Kolejna znajoma znajomego załapała się na cieplutką, świetnie płatną posadkę. Prosto z sekretariatu Janusza Śniadka (tak, tego walecznego związkowca z Solidarności) do rady nadzorczej spółki Energia Wytwarzanie. Ma kobieta wykształcenie, doświadczenie w pracy biurowej, jest wierna PiSowi to nagroda musi być. I niech się nam nepotyzm kręci, stołeczek kusi, stołeczek nęci.

3. Do Kancelarii prezydenta tajemniczy Ktoś zadzwonił z ostrzeżeniem, jakoby Ktoś planował atak na Dudę. BOR potwierdza tę informację i ponoć już podjęto kroki wyjaśniające. Dziwne, ze ABW potrzebowała prawie tygodnia, by zająć się sprawą, co pokazuje jej znaczne niekompetencje. Proponowałabym więc utworzyć kolejną komisję pod dzielnym przywództwem Macierewicza, powiązać ten trop z ludźmi KODu i załatwić „gorszy sort” pełną i wieczną delegalizacją.

4. Kolejna osoba dołącza do grona tych, co to tylko wygłaszają „opinie” TK, Komisja Wenecka, Rada Europy i teraz papież Franciszek. Okazuje się, ze nie jest On autorytetem dla polskich Katolików, skupionych wokół Polskiej Instytucji Kościelnej. Jak twierdzi marszałek Senatu, nieomylny pan Karczewski, w sprawach wiary papież jest ok., ale we wszystkich pozostałych to już nie do końca. Można wysłuchać, ale nie trzeba się z nim zgadzać. A już w sprawie pomocy uchodźcom to Bóg strzegł, ta „opinia” Franciszka jest nie do przyjęcia. Jeszcze kilka wypowiedzi papieża, a zostanie zaliczony w poczet „gorszego sortu” Wówczas już tylko Ojciec Rydzyk, jak samotny Don Kichot stanie w obronie wiary i wartości chrześcijańskich.

5. Już 10 kwietnia rocznica katastrofy (przepraszam, miało być zamachu) smoleńskiej. Marsz miliona odwołany, bo zapewne Warszawa pękłaby w szwach, więc w trosce o stolicę zmniejszono liczbę uczestników. Ale poza tym, wszystko odbędzie się godnie, pompatycznie i z rozmachem. Kolejne tablice pamięci zawisną na odpowiednich miejscach, kolejne przemówienia prezesa porwą tłumy, padną kolejne słowa o zamachu czyli klasyczna norma, znana nam z każdej miesięcznicy. Mam taką wizję przed oczyma – jest rok 2020 i cała Polska to jeden wielki pomnik pamięci tej niesłychanej zbrodni. Każda ulica swoją nazwą do niej się odnosi, szkoły imienia poległych, parki tylko smoleńskie, na każdym domu tablica pamięci, na każdym skwerze pomnik. I będzie tak martyrologicznie, tak patriotycznie, tak dumnie.

6. I stało się. Ponad 125 tysięcy poparło obywatelski projekt górników, który dzisiaj został złożony w Sejmie. W trosce o możliwości i stan finansowy Kompanii Węglowych pomysłodawcy wpadli na genialny pomysł, by to społeczeństwo obciążyć ekwiwalentem pieniężnym za deputat węglowy, przynależny górnikom, emerytom i ich rodzinom. Niezły sposób na oszczędności, pytanie tylko, dlaczego Ty, Ja czy On ma składać się na utrzymanie górniczych przywilejów? Widocznie górnicy wiedzą lepiej od nas, jak zasobne są nasze portfele, bo co to raptem 400 mln, dzięki którym emeryci, renciści i wdowy po górnikach otrzymają to, co im się należy. Panowie, powiem krótko – podziwiam ignorancję, butę i niewiedzę.

* Kto spodziewał się poświątecznej nudy zapewne jest rozczarowany, a przed nami jeszcze kilka dni tygodnia. Do jutra

Tamara Olszewska


 Źródło informacji
1.http://wyborcza.biz/…/1,149543,19831762,nowy-pomysl-na-szta…
2.http://trojmiasto.wyborcza.pl/…/1,35612,19823592,z-biura-sn…
3.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/1,114871,19832102,pewna-grupa…
4.http://wyborcza.pl/1,75478,19832287,papiez-tez-wyglasza-juz…
5.http://wiadomosci.gazeta.pl/…/1,114871,19832233,rocznica-sm…
6.http://wyborcza.biz/…/1,147747,19832405,deputat-weglowy-z-b…

Brak komentarzy: