wtorek, 15 marca 2016

Polska budzi się!

Szanowni Państwo! Polska budzi się!
Coraz więcej środowisk i grup, coraz więcej obywateli ma dosyć. Nie zgadzają się na łamanie prawa przez rządzących. Nie zgadzają się na obłudę i arogancję. Nie zgadzają się na pogardę dla ludzi!
W środę PSL organizuje pod pomnikiem Wincentego Witosa demonstrację w sprzeciwie przeciwko pomysłom partii rządzącej w sprawie obrotu ziemią. Przyjdźmy wesprzeć ten protest. Każdy, kto może, niech z Flagą Polską przyjdzie protestować, bo to sprawa ważna dla każdego z nas!
Musimy też pamiętać, że nasze marzenia o Polsce wolnej, demokratycznej, różnorodnej i silnej możemy zrealizować tylko razem. Łączmy się, współpracujmy, działajmy dla wspólnego dobra. Nie trzeba zabiegać o własne interesy ani podkreślać odrębności. Wszystkie ręce na pokład!
Organizując sprzeciw musimy pamiętać, że to początek. Pani Premier Beata Szydło zaprzysiężona została 16 listopada. Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce kolejne wybory powinny się odbyć w jesienią 2019 roku. To jeszcze ponad 3 lata. Musimy reagować adekwatnie do okoliczności i zachować możliwość wzmocnienia wyrazu. Jeżeli dzisiaj użyjemy najcięższych armat, to co zrobimy, kiedy dojdzie do eskalacji ze strony władzy? To, co robi dzisiaj władza, jest łamaniem prawa. Ale znając reżimy totalitarne możemy sobie wyobrazić znacznie gorsze i znacznie bardziej radykalne represje i sankcje władzy wobec obywateli. Żeby nasza odpowiedź była wtedy adekwatna, dzisiaj również musimy zachować tę adekwatność.
Na koniec mam apel do wszystkich członków, działaczy, sympatyków, aktywistów i wspierających Komitet Obrony Demokracji. Jeżeli ktoś zna skuteczny sposób, żeby powstrzymać postępujące rozmontowywanie instytucji demokratycznego państwa prawa, niech natychmiast to zgłosi. Zrealizujemy go niezwłocznie. Jeżeli zaś ktoś ma pomysł, jak wyrazić swoje pragnienia, swoje emocje czy swoje frustracje, ale nie wie, w jaki sposób miałoby to wpłynąć na zmianę sytuacji w Polsce, niech dyskutuje i przekonuje innych – może wspólnie wymyślimy coś, co naprawdę zadziała.
KOD jest silny siłą nas wszystkich – im jest nas więcej, tym lepiej. W rozmowach wykluwają się najlepsze idee, rodzą przyjaźnie, buduje wspólnota. Jest to nam wszystkim bardzo potrzebne. To nas umacnia. Razem możemy zrealizować coś, co jest niemożliwe w pojedynkę. KOD działa w świecie rzeczywistym. Spotykamy się, dyskutujemy, a czasem sprzeczamy. Codziennie dostaję mnóstwo wiadomości wszystkimi możliwymi kanałami. Piszą do mnie ludzie z całej Polski i ze świata. Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich wiadomości, nie mogę pochylić się nad każdym pomysłem. Żałuję, że tak jest, bo mam wrażenie, że przez to możemy stracić jakąś niezłą koncepcję, coś ważnego może umknąć. Bardzo Was proszę i gorąco zachęcam – zwracajcie się do naszych ludzi. Na naszej stronie www.komitetobronydemokracji.pl są wszystkie informacje i kontakty.
KOD zmierza do osiągania celów. Planujemy nasze działania w perspektywie długofalowej, nie chwilowej. Kierujemy się analizą możliwych efektów. I, niestety, nie możemy prowadzić publicznej debaty nad planami, bo to osłabiałoby nasze działania i zmniejszało skuteczność.
Bądźmy razem, bądźmy mądrzy, bądźmy skuteczni. Silni siłą nas wszystkich.

1 komentarz:

Indianka pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.