wtorek, 29 marca 2016

Manifestacja "Konstytucja siłą demokracji"

2 kwietnia, w rocznicę uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku, o godzinie 13.00, na Rynku Starego Miasta w Olsztynie, odbędzie się organizowana przez Komitet Obrony Demokracji manifestacja "Konstytucja siłą demokracji".

Celem manifestacji jest obrona Konstytucji, która zdaniem członków i sympatyków KOD jest łamana przez obecną władzę. Szczególnie oburzająca jest odmowa podporządkowania się wyrokom Trybunału Konstytucyjnego.

Jesteśmy zaniepokojeni tą sytuacją. Nie możemy przejść obojętnie nad naruszaniem kolejnych artykułów tej najważniejszej z ustaw. Dlatego 2 kwietnia przeczytamy najważniejsze fragmenty Konstytucji. Głośno powiemy co jest niezgodnego z jej zapisami w postępowaniu władz i wyjaśnimy dlaczego. Pomogą nam w tym ludzie nauki i kultury. Wspólnie będziemy domagać się poszanowania dla najwyższego prawa. Pamiętajmy, że to od Konstytucji zależy, jak daleko władza może ingerować w nasze życie prywatne, w naszą wolność. To Konstytucja przypomina, że wszyscy jesteśmy równi i nie można mieszkańców Polski dzielić na lepszych i gorszych.

Podczas manifestacji będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.


Zarząd Grupy Warmia Komitetu Obrony Demokracji


1 komentarz:

andrzej pisze...

Radują mnie inicjatywy obywatelskie a najbardziej raduje inicjatywa KOD, która w mojej ocenie ma strategiczne znaczenie i jest silnym działaniem z zakresu edukacji społecznej, budowy społeczeństwa obywatelskiego. PIS budował z mozołem swoje struktury terenowe i medialne, KOD też to czeka i co ważne już się dzieje. Najcenniejsze jest w mojej opinii to, że KOD nie wiąże się z żadną partią tak jak kluby GP czy działacze central związkowych i jest autentycznym oddolnym ruchem a nie dronem sterowanym przez którąś z partii. Ten autentyczny ruch może być coraz silniejszą alternatywą przy krzyczącej słabości opozycji i może kiedyś realnie wpłynąć na zmianę polityki z partyjnej sitwy w obywatelską, czego mu życzę i wszystkim Polakom.