wtorek, 22 marca 2016

Kolejny dzień przynosi kolejne newsy. Kto liczył na ciszę i nudę, to się myli.

1. Są nowe fakty, związane z katastrofą smoleńską, ale czy podkomisja Macierewicza weźmie je pod uwagę, to raczej wątpliwe. Usunięci prokuratorzy zdążyli dołączyć do dokumentacji materiał, poświadczający obecność gen. Błasika w kabinie pilotów i jego wpływ na podejmowane decyzje. Ponieważ te informacje nie mieszczą się w kręgu zainteresowań „ekspertów” smoleńskich pewnie notatka skończy gdzieś w koszu na śmieci lub niszczarce. Zgodnie bowiem z retoryką Macierewicza, nikt nie ma prawa szkalować opinii poległych, zwłaszcza tych, związanych z PiSem. 

2. Ziobro bierze pod lupę Borysa Budkę. Oj nieźle dał popalić prawicy, czepiał się drobiazgów, ciągle miał jakieś pretensje i ta jego hucpa z TK. PiS nie może sobie pozwolić, by taki ktoś mu przeszkadzał i wkurzał. Stąd trzeba znaleźć powód, by odesłać Budkę w niebyt polityczny. Ziobro każe, armia wiernych mu oddziałów śledczych ryje, grzebie w papierach, by znaleźć haka (prawdziwego czy nie, to nieistotne, ważne, by jakiś był. Prokurator Generalny złożył doniesienie na Budkę do Prokuratury Generalne i teraz odbędzie się „rzetelne” śledztwo, mające udowodnić, że polityk PO działał na szkodę państwa. Czyżby to numer 1 na liście więźniów politycznych?

3. No proszę, jakim niezwykłym wyczuciem wykazał się prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Wzruszyłam się do łez, gdy usłyszałam, jak ten dzielny człowiek funduje swoim pracownikom pełnopłatny dzień wolny w czwartek. Mało tego, że będą mogli oddawać się wspomnieniom męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, to czeka ich też zaszczyt udziału w uroczystej mszy w intencji nowego zarządu i pracowników. Wprawdzie niektórzy doszukują się tutaj jakiegoś podstępu, mówiąc, że to sprawdzanie, kto wierzący, a kto nie. Jak zwykle, Polak zawsze węszy podstęp, a to przecież wielkie serce, dobroduszność i troska o rozwój duchowy podwładnych kieruje nowym szefem. Chwała mu za to.

4. Zagraniczni inwestorzy uważnie przypatrują się sytuacji w Polsce. Tracą ochotę, by ładować kasę w kraju, który jakoś dziwnie zaczął funkcjonować. Wybrał się więc Morawiecki do Londynu i na Targi Nieruchomości do Cannes, by ratować sytuację i nieco mnie zaskoczył. Facet, o którym myślałam, że jest jedynym, w miarę sensownym w rządzie PiS, sięga do argumentów w stylu swoje partii. Zamiast merytorycznie, logicznie wyjaśnić co i jak, on ostrzega przed słuchaniem opozycji, która gada głupoty, bo straciła władzę i źle jej z tym. Rzeczywiście, inwestorzy są tak mało rozgarnięci, że na bank łykną słowa ministra rozwoju i po problemie. Panie Morawiecki, zastanów się, co mówisz i do kogo, bo w taki sposób naszej gospodarki nie uratujesz.

5. Pamiętacie artykuł w „Newsweek”, który mówił o tym, jak Piotr Duda wykorzystuje swoje stanowisko, by spędzać miło czas w Hotelu „Bałtyk”, nie wydając ani grosza? Pan przewodniczący bardzo się wkurzył i zapowiedział podjęcie prawnych kroków przeciwko gazecie. Warszawski Sąd Okręgowy wreszcie zadecydował i oddalił jego żądanie sprostowanie informacji . Pewnie bardzo mu teraz przykro, ale nic straconego. Może poczekać jeszcze kilka tygodni i złożyć odwołanie. Jest szansa, że do tego czasu sądy utracą swoją niezawisłość, a kolega Ziobro mu pomoże. W końcu, od czego ma się przyjaciół. 

6. Money.pl zrobił małe podsumowanie rządu Beaty Szydło. Na 100% , które można było osiągnąć realizując poszczególne obietnice wyborcze, rządowy stan realizacji zatrzymał się na 14%. Ależ się przyhamowało. Wychodzi na to, że projekty ustaw, które ponoć były perfekcyjnie opracowane i gotowe do wdrażania, okazały się nieco przereklamowane. Sporo musi być w nich błędów, jeśli nawet parlamentarzyści PiSu nie mogą ich bezkrytycznie przegłosować. A miało być tak pięknie. Ustawa miała gonić ustawę, a Polska w mgnieniu oka miała stać się krainą mlekiem i miodem płynącej. Lubię bajki, ale może nie do końca w nie wierzę, a Wy?

Wybaczcie proszę, nie potrafię pożegnać Was dzisiaj z uśmiechem. Jestem myślami teraz w Brukseli. Kolejny zamach, kolejna tragedia, kolejny krok ku radykalizacji życia. Do jutra.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1.http://wyborcza.pl/1,75478,19803119,gen-blasik-wywieral-pre…
2.http://polska.newsweek.pl/ziobro-donosi-na-borysa-budke-do-…
3.http://wyborcza.pl/1,75478,19802677,prezes-spolki-skarbu-pa…
4.http://www.polityka.pl/…/1655052,1,pis-odstrasza-zagraniczn…
5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Warszawski-Sad-Ok…Solidarnosc,wid,18227867,wiadomosc.html?ticaid=116b24
6.http://www.money.pl/…/szydlometr-money-pl-zly-wynik-rzadu-p…

Brak komentarzy: