sobota, 12 marca 2016

Kaczyński idzie na wojnę. Z kim tym razem?


"Komitet Obrony Demokracji to w tej chwili najważniejszy wróg Prawa i Sprawiedliwości. Tak ocenia to Jarosław Kaczyński (67 l.). Dlatego w PiS powstał już plan skompromitowania ruchu. Ma wykazać, że uliczne protesty KOD to metodyczne działania zorganizowane przez ludzi „dawnego układu”. Kiedy na początku sporu o Trybunał Konstytucyjny, w pierwszych dniach grudnia, KOD zaczął organizować protesty, politycy PiS byli przekonani, że sprawa skończy się na kilku niezbyt tłumnych marszach. Teraz jednak są zaniepokojeni – zrozumieli, że po drugiej stronie rośnie zorganizowany ruch. Dlatego PiS postanowił iść na wojnę z KOD." (czytaj całość)


Języka nienawiści i agresji ze strony PiS i srodowisk proPiSopwskich doświadczamy także w skali lokalnej i regionalnej. Wypisują jakieś bzdury o rozlewie krwi, szukają haków, paszkwilami i anonimowym hejtem w internecie próbują dyskredytować ludzi zaangażowanych w pokojowym ruch społeczny KOD. Nazywają nas Polakami gorszego sortu, odmawiają prawa bycia narodem. Codziennie podsycają nienawiść do swojego wyimaginowanego wroga. A jak już nas tak do końca znienawidzą, to co zrobią? Jakie będą dalsze kroki?

Historia dzieje się na naszych oczach. Tu i teraz. Polacy kolejny raz pokojowymi manifestacji bronią demokracji i konstytucji. Pozostają drobne ślady w postaci np. pamiątkowych znaczków i przypinek. Małe ślady wielkiej historii. Ślady odwagi zwykłych ludzi i poczucia humoru.

Stanisław Czachorowski


3 komentarze:

Wolne Jeziorany pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Wolne Jeziorany pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Wolne Jeziorany pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.