niedziela, 23 lipca 2017

Nawet kreda ma dość !

(Olsztyn, przed sądem, autor nieznany)
Weźcie kredę. I piszcie na chodnikach lub asfalcie, nie tylko przed sądem. Kredę szybko zmyje deszcz i nie będzie śladu - nikt nie zarzuci nam dewastacji przestrzeni publicznej. Zło dobrem zwyciężajmy. I dowcipem. Inteligentnym dowcipem.

Piszcie i rysujcie, nawet kwiatki i serduszka. Mogą być i motyle a nawet chruściki. Z ciekawym przesłaniem. Wyrzućcie to, co w środku nas nas gryzie. Można pisać palcem na piasku, na nadmorskiej czy jeziornej plaży. Tam gdzie jesteśmy, nawet na wczasach.

Mogą zmienić nam media w TVPiS (partyjną, prymitywną, propagandową szczekaczkę), ale wolnym ludziom nikt ust i duszy nie zamknie.

Pokojowe obywatelskie (i dowcipne) nieposłuszeństwo. Hej, kredę w dłoń !

Bądźmy solidarni, przecież nie o sądy i sędziów tu tylko chodzi. Przelała się czara goryczy i wyrozumiała cierpliwość. Nie zapominajmy o innych. O zdewastowanej oświacie, o wycinanych pomnikach przyrody pod pretekstem kornika (lub amerykańskiej stonki), o niszczeniu demokracji, o zniszczonej solidarności.

Bądźmy solidarni i kreatywni. Kreda nam w tym dopomoże. Przechodzień przeczyta i być może poczuje wspólnotę. I solidarność.

Stanisław Czachorowski

4 komentarze:

Andrzej Szramka pisze...

Hasła pisane kredą na chodniku to strzał w dziesiątkę.Brawo Jerzy! Można pisać co każdego boli. Wczoraj w nocy widziałem grupkę studentów uniwersytetu piszących na zmianę tekst preambuły konstytucji. Ciekawie sobie z Nimi porozmawiałem.Mądrzy chłopcy w bardzo analityczny sposób przedstawiali to co i dlaczego się teraz dzieje. Narzekali na niedostatek obecności uniwersyteckich wykładowców. Brawo Młodzi.

Andrzej Szramka pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Stanisław Czachorowski pisze...

Co najmniej kilku wykladowcow uwm widziałem, z kilku wydziałów.

Andrzej Szramka pisze...

Filmik z incydentu ze zwolenniczką partii rządzącej, która wulgarnie odniosła się do zebranych. Została wyprowadzona przez policję przy rzęsistych oklaskach zebranych i okrzykach:"BRAWO POLICJA"
https://youtu.be/WXVEL5Y4Dc8