poniedziałek, 17 lipca 2017

Łańcuch światła w Olsztynie, Giżycku, Ostródzie


W Giżycku pod budynkiem sądu przy ul. Warszawskiej dziś o godzinie 21.00 zebrała się spontanicznie 22-osobowa grupa mieszkańców, którzy wzięli udział w ogólnopolskim "łańcuchu światła" w obronie niezależności sądów. Wśród zebranych było czworo członków KOD. Po zapaleniu lampek głos zabrały dwie członkinie pierwszej "Solidarności", które były internowane w stanie wojennym. Mówiły o swoim oczekiwaniu powrotu do wolnej, demokratycznej Polski. W grupie pojawiła się inicjatywa wykonania pilnie banera do powieszenia przy sądzie, który poinformuje o tym, że sprzeciwiamy się upolitycznieniu sądownictwa. Pomysłodawcy zapewniają sponsoring, co dowodzi rosnącej determinacji obywateli... Jak dostanę zdjęcia, to Wam wkleję w komentarzach.

Maria Borkowska Pod sąd w Ostródzie przyszło niewiele osób, ale i tak jestem zachwycony, ponieważ to byli zwykli obywatele. Był też sędzia z Poznania który wypoczywa tutaj. Podziękował z wsparcie i był zasmucony że nie było żadnego sędziego Ostródzkiego.

Jacek Wądołowski

I krótka fotorelacja z Olsztyna:


1 komentarz:

Tommy Eastwood pisze...

Tak spontanicznie jak zawsze. Frekwencja jak zwykle. Pytanie, czy protestujący sa w stanie powiedzieć co ich niepokoi, czy też wierzą na słowo przywódcom ideologicznym tzw opozycji?