piątek, 21 lipca 2017

Łańcuch światła - Olsztyn cz. 3

W tydzień po pierwszym po pierwszym Łańcuchu Światła pod Sądem Najwyższym (i pierwszym w Olsztynie) spotykamy się ponownie przed Sądem Rejonowym aby zaakcentować nasz sprzeciw wobec likwidacji w Polsce niezależnego sądownictwa.

20 lat temu my Polacy wybraliśmy w referendum Konstytucję w której zasada trójpodziału władzy została Zapisana jako jedna z fundamentalnych zasad naszego porządku prawnego. Dzisiaj PiS bez zmiany Konstytucji chce tę zasadę z naszego porządku prawnego usunąć. Nie mając poparcia społecznego potrzebnego do zmiany Konstytucji, od objęcia władzy systematycznie tę Konstytucję łamie, usuwając wszelkie ograniczenia na drodze do władzy absolutnej Jarosława Kaczyńskiego.

Najpierw rozprawił się z Trybunałem Konstytucyjnym, teraz przyszła kolej na niezależne sady. Sądy które stoją na straży naszych wolności i praw. Nie ma na to naszej zgody! Tych wszystkich którzy nie pragną powrotu PRL zapraszamy w dniu 23 lipca o godzinie 21.00 na ulicę Dąbrowszczaków 44 w Olsztynie, gdzie przed siedzibą Sądu Rejonowego chcemy zademonstrować nasz sprzeciw wobec niszczenia państwa, wobec demontażu niezależnego sądownictwa.

Tak jak w niedzielę zabierzmy ze sobą świece i znicze, stwórzmy kolejny łańcuch światła w Olsztynie, aby pokazać władzy, że nie godzimy się na wprowadzania zmian zmiany naruszających nie tylko Konstytucję RP, ale również europejskie standardy państwa prawa.

KOD W-M

link do wydarzenia na FB

Od kilku dni olsztyniacy spontanicznie zbierają się pod olsztyńskim sądem. Tak było we wtorek, środę i czwartek. Prawdopodobnie tak będzie i w piątek czy sobotę.

W innych miastach regionu także obywatele zbierają się na pokojowych manifestacjach przed sądami: w Elblągu, Ełku, Zalewie, Ostródzie, Morągu, Mrągowie, Kętrzynie, Giżycku, Olecku, Węgorzewie, Szczytnie itd.

St.Cz.

Brak komentarzy: