sobota, 1 lipca 2017

Kaczyński w mundurze SS - nie sposób go uznać za ultraradykalny i drastyczny


"Tusk w mundurze SS. Prokuratura nie zajmie się kontrowersyjną grafiką. Grafikę opublikowała konsul honorowa RP w Ohio Maria Szonert-Binienda, żona dr. Wiesława Biniendy, członka rządowej podkomisji ds. ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie znieważenia Donalda Tuska. Warszawska prokuratura uznała, że nie ma interesu społecznego, aby śledczy prowadzili postępowanie w sprawie grafiki, jaką konsul honorowej RP w Ohia opublikowała na swoim Facebooku. „Jakkolwiek wizerunek ten [Donalda Tuska w mundurze SS – przyp. red.] może mieć charakter obraźliwy i budzić negatywne asocjacje ze zbrodniczą działalnością Schutzstaffeln, to jednak nie sposób go uznać za ultraradykalny i drastyczny. Forma prezentacji i przyjęte środki wyrazu są być może niestosowne, ale bynajmniej nie czynią ocenianego wizerunku wulgarnym, ordynarnym, czy obscenicznym" – napisała prokuratura w uzasadnieniu.
(....) Prokuratura oceniła, że sposób, w jaki przedstawiono szefa Rady Europejskiej, nie odbiega od sposobu, w jaki prezentowane są w mediach inne osoby. „Jak można się domyślać, przyczyną ataku na Donalda Tuska była krytyczna ocena jego działalności politycznej. W tym kontekście przypomnieć wypada, że granice możliwej do zaakceptowania krytyki są w przypadku polityków szersze niż w odniesieniu do osób prywatnych."

źródło: Newsweek

ps. Czy jeśli zmienić twarz na innego polityka to grafika od razu nabierze obraźliwego charakteru i będzie ścigana przez prokuraturę?

St.Cz.

1 komentarz:

Tommy pisze...

Wasze szczekaczki robily gorsze okladki. Wystarczy przejrzeć archiwum newsweeka. Z drugiej strony, przyjemne jest patrzeć jak każdy uczciwy demokrata związany z opozycja prędzej czy później staje przed prokuraturą i dostaje wyrok. Człowiek helikopter, kijowski, frasyniuk i reszta ferajny. Donborowe towarzystwo. Nastepny w kolejce jest wasz zbawca i prawie prezydent z 2005 i czasów obecnych, Donio Tusk.