sobota, 1 lipca 2017

Komu salutują polscy nacjonaliści?


Gdyby facet, któremu naziści salutowali tym gestem przypadkiem wygrał wojnę, ci słowiańscy chłopcy, jeżeli w ogóle jakimś cudem zdołaliby przyjść na świat, byliby zapewne usmarkanymi niewolnikami u niemieckiego bauera, którzy w słomianych łapciach przerzucaliby krowie gówno z jednej sterty na drugą. I to już nawet nie chodzi o to, że są z tym gestem jako Słowianie żałośni, że prezentują absolutny brak ogarnięcia historycznego kontekstu swojej postawy, chodzi o to, że zachowują się jak nie wymawiając kura, która cieszy się na niedzielny rosół. 14 czerwca 1940 roku przywieziono do Auschwitz pierwszy transport polskich więźniów. Przywieźli ich tam niemieccy naziści, których gest pozdrowienia naśladują słowiańscy chłopcy, którzy dla chłopców z SS, Einsatzgruppen czy Gestapo byli po prostu - podludźmi. Brawa za ogarnięcie zagadnienia, panowie. Pełna powaga i mocna spinka. Jest git.
Marcin Zegadło 

Co prawda to prawda. Jak karpie cieszące się na Wigilię. Czasem warto chwilę pomyśleć. Tu refleksja jest jak najbardziej na miejscu.
Wojciech Glinka

To zdjęcie przedstawia jak członkowie ONR składają życzenia prezesowi z okazji 68. rocznicy urodzin, Życzą aby urósł taaaki duży.
Andrzej Szramka

Brak komentarzy: