środa, 29 marca 2017

Subiektywny przegląd prasy - 29.03.2017

Wiosna pełną parą. Już ją widać i czuć, choć o wiele więcej kwiatków kwitnie nam w polityce. Newsy wręcz szaleją i człowiek już nie wie, co warte uwagi. Wybrałam więc, co wybrałam i reklamacji nie przyjmuję. Zapraszam.

1. Jest sobie w Polsce taki człowiek, Piotr Rybak, antysemita i w ogóle przypadek licznych fobii. Zachciało mu się spalić kukłę Żyda podczas demonstracji łysolków we Wrocławiu, za co został ukarany 10 miesiącami bezwzględnego więzienia. I co dzieje się dalej? Ktoś tam z kręgu Ziobry nieźle namieszał, ponaciskał i poszła apelacja prokuratorska, by zamienić ten wyrok na prace społeczne. Pierwszy raz widzę prokuraturę w roli apelanta o niższy wyrok, ale cóż…. W takim państwie prawa żyjemy już od 16 miesięcy.

2. W ramach miłości do dzieci, życia poczętego i kobiet w ciąży, które za wszelką cenę mają rodzić, Ministerstwo Zdrowia obcina kasę na opiekę prenatalną, nawet do 60%. Ministerstwo uspokaja. To ponoć tylko przymiarki, to ponoć tylko wstępne przemyślenia, to ponoć takie sobie nic, bez znaczenia. Ciekawe, po co więc w ogóle takie próby? A może chodzi o to, że w ramach oszczędności, lepiej dać kobiecie 4 tysiące za dzieciątko, które niedługo pożyje niż 500 zł co miesiąc do pełnoletności dziecięcia? Ot taka kalkulacja kosztów i wybór mniejszego zła dla polskich finansów. No to czekamy nak olejne posunięcie Radziwiłła i spółki, bo jestem pewna, że nieźle nas zaskoczą.

3. Kolejny raz Szydło zaparła się w kwestii imigrantów. Nie przyjmiemy ich na zasadach unijnych, koniec i kropka. Zastanawia mnie jedno. Żółta kukiełka posła K. zapomniała, że i wśród nas, Polaków, jest wielu uchodźców, którzy wyemigrowali z Polski za lepszym życiem, stabilizacją zawodową i finansową. Wśród nich jest też bardzo wielu takich, którzy w nowym miejscu zasiedlenia, pracą się nie splamią, uczciwością również i nieźle dają popalić miejscowej policji. Czyli i jakaś część naszych imigrantów stanowi zagrożenie? Dodajmy do tego kłamstwa o liczbie przyjmowanych uchodźców ze Wschodu, bo i tutaj padają diametralnie różne i wiadomo jedno. Podwójne standardy w modzie.

4. Efekt 500 Plus, który nie taki, jak oczekiwał PiS. Już 1,6 mln kobiet zrezygnowało z pracy. Pisiątka twardo nie przyjmują tego do wiadomości i nie wiążą tej tendencji ze swoim sztandarowym projektem, ale specjaliści wiedzą swoje. Kobietom nie opłaca się pracować i żyją chwilą. Dzisiaj mają kasę od państwa i jest super. Jednak przyjdzie moment, gdy już nic od państwa nie dostaną i co wtedy? Ich atrakcyjność zawodowa z wiekiem maleje, nie wspominając o wypracowaniu sobie jakiejś tam emerytury. Za ileś lat będzie więc płacz i zgrzytanie zębami i kto im wtedy pomoże?

5. Nie ma dnia, by Waszczykowski nie brylował swoim profesjonalizmem, wiedzą i rozeznaniem politycznym. Tak się facet ślizga, ośmiesza i wpada w coraz większy kanał. Problem jednak polega na tym, że nawet gdyby poseł K. chciał, to nie ma go kim zastąpić. Może pomyślmy i podpowiedzmy posłowi K, bo sam, jak widać, nie jest w stanie znaleźć nikogo. Ja już myślę od dawna i ...klapa.

6. A to się Saryusz–Wolski przejechał. Wysiadł z tramwaju PO zwanym, bo tak nakazywał mu „uczciwość polityczna” i ostał sobie w zajezdni PiSem zwanej jako element nieużyteczny. Będzie tam sobie zarastał kurzem, czekając, by poseł K. odwdzięczył mu się za poświęcenie kariery politycznej, a czas leci i niedługo facet stanie się niebytem. Ależ musi go boleć fakt, że Rafał Trzaskowski zastąpi go stanowisku wiceszefa Europejskiej Partii Ludowej. Pa pa panie Wolski…

*
No i dobiliśmy do końca. Zapewne jeszcze sporo newsów nam wyskoczy w ciągu dnia, ale jakoś to zniesiemy, prawda? Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35751,21560940,jak-prokurator-bronil-antysemity-ktory-spalil-kukle-zyda-poznalismy.html
2. http://www.newsweek.pl/opinie/opieka-prenatalna-ciecia-na-porodowkach,artykuly,407844,1.html?src=HP_Section_1
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21560915,nie-zgodzimy-sie-na-szantaz-nie-ulegniemy-dyktatom-szydlo.html#BoxNewsLinkZ32&a=66&c=61
4. http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,500-zacheca-Polki-do-zostania-w-domu-Juz-16-mln-kobiet-jest-nieaktywnych-zawodowo,wid,18738178,wiadomosc.html?ticaid=118e03
5. http://koduj24.pl/dorn-pis-nie-ma-kim-zastapic-waszczykowskiego/
6. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rafal-trzaskowski-zastapi-jacka-saryusz-wolskiego/envj3b9


Brak komentarzy: