czwartek, 9 marca 2017

Subiektywny przegląd prasy - 09.03.2017


Szydło i cały jej nierząd szaleją, a ja własnym oczom i i uszom nie wierzę. „Uwalenie” kandydatury Tuska to cel nadrzędny, to sprawa honoru pisowskiego. PiSiątka robią z siebie pośmiewisko na cały świat, przekroczyli wszelkie granice, za którą już tylko odmęty debilizmu i demony totalnego wariactwa. A gdzie rozum, pytam grzecznie? A gdzie odpowiedzialność za Polskę? Popatrzmy, na ten cyrk, zapraszam.

1. Waszczykowski totalnie się już zamotał. Lata po Brukseli i zero efektów. Chciał, by Wolski mógł być obecny na szczycie UE i klapa. Chciał przekonać szefów państw członkowskich, by przełożyć głosowanie i klapa. Próbuje oczernić Tuska w oczach państw UE i klapa. I co jeszcze ten biedaczek może zrobić, by ktoś go usłyszał, by ktoś się zainteresował kandydatem PiSu? Pozostaje mu tylko dokonać aktu samospalenia, bo chyba nic innego nie zadziała.

2. PiS kombinuje na wszystkie strony, co by tu zrobić, by Donald Tusk przegrał. Wpadli właśnie na kolejny „genialny” pomysł, o którym trąbi TVP Info na okrągło. Gdyby coś, to nie podpiszą klauzuli szczytu i po ptakach. No taak, tak to jest, gdy bazuje się na opinii swoich niedouczonych prawników, typu Kempa, Duda czy Ziobro. Okazuje się, że mogą sobie podpisywać lub nie, bo to i tak nie ma żadnego znaczenia nie ma żadnego wpływu na unieważnienie wyboru przewodniczącego KE. Jeżeli spełni się oczekiwanie tej myślącej części społeczeństwa , to zapewne zostanie ogłoszona w Polsce żałoba narodowa. Ależ czekam na dobre wieści z Brukseli, a Wy?

3. Aż miło popatrzeć, jak PiSiątka robią z siebie błaznów. Ponoć UE boi się Wolskiego i dlatego facet nie ma szans, Ponoć Wielka Brytania wypięła się na posła K i spółkę, choć obiecano jej korzystniejsze warunki wyjścia z UE. Ponoć Angela Merkel obiecała pomóc w utrąceniu Donalda Tuska. Wszystkie newsy już po chwili okazują się całkowitą bujdą, w którą zapewne wierzą tylko wielbiciele PiSlandii. Pytanie, co zrobi poseł K. gdy Tusk zostanie wybranym przewodniczącym KE? Wyjście z UE? Bojkot? Ochłodzenie relacji z państwami UE, które zdradziły? Jedno jest pewne. Facet jest nieobliczalny, więc licho wie, co mu wpadnie do głowy. Musimy być czujni i gotowi na różne warianty. Musimy liczyć się z tym, że sama manifestacja nie podziała, jeśli nadal chcemy być częścią Wspólnoty Europejskiej.

4. Jedno jest pewne. Im bardziej PiS się pluje, jojczy i piszczy, tym bardziej za reelekcją Donalda Tuska są szefowie państw europejskich. Wprawdzie co niektórzy uważają, ze Kaczyński rozgrywa genialnie swoją gierkę, której efektem ma być pozostanie Tuska w Brukseli. W końcu im dalej od Polski tym większy spokój posła K. Nie zgadzam się z taką opinią. Nienawiść, jaką kieruje się Kaczyński przesłania mu całkowicie logikę myślenia i postępowania. Większej porażki dla niego nie może być niż zwycięstwo człowieka, którego obwinia o całe zło Polski i rodu Kaczyńskich. Do tego jeszcze stanowisko Węgier, które tym razem nie poprą PiSiątek. I co tu robić pośle K.? Co robić?

*
Wydarzenia ostatnich dni pokazują bardzo wyraźnie, że pisowska Polska, fakt, wstała z kolan, ale tylko po to, by czołgać się „bez trzymanki”. Na naszych oczach rozgrywa się totalna porażka polityki PiSiątek i oby ten stan trwał, trwał i trwał. Jedno jest pewne. Współczuć nie będę. Żałować nie będę. Jedyne co zrobię to chyba upiję się ze szczęścia. Miejmy nadzieję, że jutro spotkamy się przy prasówce z radością i wielkim bananem na buzi.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,21474332,waszczykowski-jest-kompletnie-pogubiony-mowi-jedna-niepowazna.html#MTstream
2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1339,title,Polska-moze-zablokowac-wybor-Tuska-Sprawdzilismy-jak-jest-na-prawde,wid,18722408,wiadomosc.html
3. http://wyborcza.pl/7,75968,21473835,co-zrobi-kaczynski-jesli-rzad-w-brukseli-nie-zdola-dzis-zablokowac.html
4. http://koduj24.pl/ryszard-schnepf-postawa-pis-pomoze-w-reelekcji-donalda-tuska/

Brak komentarzy: