wtorek, 15 sierpnia 2017

Przyjdź 16. sierpnia (środa) pod sąd w Olsztynie


16 lipca w odpowiedzi na apel Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia zapłonęły pod sądami w całej Polsce łańcuchy światła jako wyraz sprzeciwu wobec niszczenia niezależnego sądownictwa. Zapoczątkowany w ten sposób protest obywateli okazał się w dużej mierze skuteczny - dwie z trzech bardzo szkodliwych dla polskiego wymiaru sprawiedliwości ustaw zostały w efekcie zawetowane przez prezydenta.

Miesiąc później chcemy się po raz kolejny spotkać przed Sądem Rejonowym w Olsztynie żeby pokazać że mimo częściowego zwycięstwa w lipcu nadal patrzymy władzy na ręce. Patrzymy na ręce prezydentowi który zapowiedział własne projekty ustaw o KRS i SN. Patrzymy na ręce ministra sprawiedliwości, na to jak wykorzysta przyznane mu nieograniczone uprawnienie w kwestii odwoływania i mianowania prezesów sądów. Patrzymy na ręce Jarosława Kaczyńskiego i jesteśmy gotowi raz jeszcze wyjść na ulice żeby powiedzieć głośne NIE niszczeniu wolnej, demokratycznej Polski.

Zapraszamy wszystkich dla których wartości takie jak demokracja, państwo prawa i wolne sądy są ważne 16 sierpnia 2017 roku na kolejny Łańcuch Światła w Olsztynie. Jak zawsze weźmy ze sobą świece które zapalimy na schodach budynku sądu. Zabierzmy ze sobą rodzinę, sąsiadów, znajomych, pokażmy, że dalej czuwamy, dalej jesteśmy gotowi walczyć w obronie Konstytucji i demokracji. I pamiętajmy: Nie ma wakacji od demokracji!

Marta Kamińska, Jerzy WądołowskiBrak komentarzy: