wtorek, 22 sierpnia 2017

Subiektywny przegląd prasy- 22.08.2017

Wybaczcie, dzisiaj zacznę od prywaty. Proszę wszystkich, którzy mają siły, kasę i możliwości innego typu, by pojawili się w Gdańsku, na Placu Solidarności w rocznicę Porozumień Sierpniowych. Obchody organizuje Pomorski region KOD- u, a Piotr Duda straszy i wzywa członków obecnej podróbki Solidarności do konfrontacji.

Kochani, nieważne, czy jesteście w KOD-zie, ODnowie, TARCZY, Tamie. Nieważne, czy jesteście Obywatelami RP. Wszyscy jesteśmy jedną opozycją. Tym razem to nie Warszawa, ale Gdańsk bardzo Was potrzebuje. Kto może, niech 31 sierpnia przyjeżdża. GDAŃSK CZEKA!
No, to teraz już mogę zaprosić Was na prasówkę.

1. Wiadomości reżimówki nie mają nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską. Wtłaczają w główki wyznawców PiS-u takie głupoty, że aż „mózg staje w poprzek”. 10 sierpnia jakiś domorosły dziennikarz tego programu poinformował, ze polityka imigracyjna polskiego nieRządu powaliła na kolana mieszkańców Szwecji. Aż 98% ankietowanych Szwedów jest zachwyconych, całkowicie ją popierają i też by chcieli mieć taką mądrą władzę. Trzeba było poczekać trochę na reakcję, ale w końcu ambasador Szwecji zabrał głos w sprawie. No i już wiadomo, że to kolejne kłamstwo. Mistrzowie z Wiadomości powołali się na jakąś skrajnie prawicową gazetkę, której badanie można o kant d...y roztrzaskać. Co za niegramoty, nawet dobrze kłamać nie potrafią.

2. Morawiecki dogadał się z Rachwalską i będą likwidować OFE. Pamiętam, że był to jeden z zarzutów przeciwko PO i lud się aż zbuntował, a co teraz? Ma być tak. 25% środków zebranych w OFE trafi do Funduszu Rezerwy Demograficznej, będą zapisane na naszych kontach emerytalnych i inwestowane w gospodarkę. Pozostałe 75% będą zarządzane przez fundusze inwestycyjne, które zastąpią OFE. Będą jeszcze jakieś pracownicze Plany Kapitałowe, skąd zgromadzone środki będą inwestowane w fundusze oferowane przez Polski Fundusz rozwoju. Czy jest tu jakiś ekonomista? Może mi wyjaśni co i jak, bo nie mam zaufania do pomysłu PiS i boję się, że wyjdziemy na tym jak Zabłocki na mydle.

3. Dziennikarze dotarli do projektów pomników smoleńskich, które już za rok będą cieszyć nasze oko w Warszawie. Ponoć oniemieli, bo takiego paskudztwa dawno nie widzieli. To zapewne jakiś nowy styl „sockaczyzm” czy co… Pociesza mnie jedno. Poseł K. i spółka na każdym kroku pokazują, że można nie przestrzegać uchwalonego już prawa, można zmieniać obowiązujące dotychczas zasady, zgodnie z powiedzeniem, że „co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr”. To i my weźmiemy z niego przykład i w odpowiednim momencie zlikwidujemy, zniesiemy, zdemontujemy wszystko, co dziełem jego umysłu. Ale będzie fajnie :)

4. Kaczyński spotkał się z Poroszenko i jak głosi plotka, oskarżył w ostrych słowach Ukrainę o chamski brak wdzięczności. Jego brat, Lech ginie z rąk Putina za wielkie zaangażowanie na Wchodzie, a podli Ukraińcy gloryfikują swoją bandę UPA. Kolejny dowód na to, że poseł K. dąży do wrogich stosunków z sąsiadami, bo nie umie rozmawiać i wciąż babrze się w historii. Niemcy to naziści, Ukraina to UPA, Litwa nie lubi nas, Polaków, Słowacja w czasie wojny była sojusznikiem Niemiec, Czechy poddały się Niemcom bez jednego wystrzału, Szwecja musi nam zapłacić za Potop, Białoruś zbyt bardzo się skumplowała z Putinem, Rosja to samo zło… O ranyyy, jak tu żyć z taką ogólnonarodową manią prześladowczą? Jak żyć????

5. Prezydent Francji wybiera się w podróż po Europie Środkowo Wschodniej. Odwiedzi Rumunię, Bułgarię, Austrię. Spotka się z przywódcami Słowacji i Czech. NieRządowi zamarzył się sukces na miarę wizyty Trumpa, więc usilnie działał, by i do nas Macron zawitał. Starania zakończyły się fiaskiem. Prezydent Francji nie zamierza się z obecną Polską zbytnio spoufalać. Jak myślicie, dlaczego?

*
No to dobiliśmy do końca. Newsom mówię do widzenia, PiSowi mówię, by spadał, posłowi K. życzę, by niósł imię i chwałę swej Polski przez lody Antarktydy, a Wam buziaki i do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22260132,wiadomosci-98-proc-szwedow-popiera-polityke-migracyjna-pis.html
2. http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22260490,to-juz-przesadzone-rzad-zlikwiduje-ofe-minister-morawiecki.html#MT2
3. http://www.newsweek.pl/polska/estetyczna-katastrofa-czy-tak-maja-wygladac-pomniki-smolenskie-,artykuly,414893,1.html?src=HP_Section_2
4. http://www.newsweek.pl/polska/estetyczna-katastrofa-czy-tak-maja-wygladac-pomniki-smolenskie-,artykuly,414893,1.html?src=HP_Section_2
5. http://wyborcza.pl/7,75399,22261769,reuters-polska-zapraszala-macrona-do-warszawy-ale-nie-bylo.html

Brak komentarzy: