wtorek, 22 sierpnia 2017

NASZA SOLIDARNOŚĆ - "Olsztyn wraz z Warmią i Mazurami pomoRZe"

(stan przed nawałnica)
Moi drodzy, uzyskałem listę potrzeb, po wielu rozmowach z osobą z Wrocławia, która od kilku dni pracuje fizycznie jako ochotnik w gospodarstwie, w Borach Tucholskich. Oszacuje koszt tych potrzeb i organizuje zrzutkę.

Najpilniejsze potrzeby zakupię na moją kartę kredytową, i będziemy sukcesywnie pomagać wspólnie. Będę informował o postępie projektu w miarę napływających informacji. Pomoc dotyczy konkretnego gospodarstwa. Mam ich adres, i telefon. Miejscowość: Małe Glisno, 89-632 Brusy.

Telefonicznie skontaktiowałem się z poszkodowanymi. Oto lista potrzeb: - Dachówka ceramiczna 120 m2 - Dachówka krawędziowa 24 MB - Folia paroprzepuszczalna 220 m2 - Wełna mineralna 120 m2 - 12 mb obróbki blacharskiej - 24 mb rynna fi 125 plus haki - 6 mb rura spustowa fi 100 plus 6 kolanem i haki - 30 płyt OSB 22 mm na strop. - Deska 32 mm na wzmocnienie krokwi. 60 mb - 340 mb łat pod dachówkę - 1 okno wyłazowe. - Pościele - Lodówka - Pralka - Jakiś telewizor. Bo nie ma już nic. Rodzina 7 osób.


Zapraszam serdecznie do włączenia się do pomocy rodzinie we wsi Małe Glisno, na Pomorzu. Nasz plan to w jak najszybszym czasie zebrać ok. 13 tys. zł. na materiały budowlane umożliwiające remont dachu i na podstawowy sprzęt AGD dla tej rodziny. Rodzina ta została wytypowana przez ochotnika z Wrocławia, pracującego na miejscu wraz żoną, i znajomymi. Powyższe zdjęcie przedstawia dom i zagrodę przed zerwanym dachem w czasie huraganu. Z góry bardzo dziękuję za udział, i serdecznie proszę o przesłanie linku do tego wpisu lub tylko do tej zrzutki dalej. W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt - gdramowicz@yahoo.com, lub telefon 607 131 137.
Link do internetowej zbiórki dla tej rodziny: https://zrzutka.pl/fsfy58

Jerzy Dramowicz

1 komentarz:

Jerzy pisze...

Wpłacono do dziś na zrzutkę 1,801 zł, potrzeba nam jeszcze ok. 9 tyś. zł. Otrzymaliśmy również deklaracje na przekazanie używanego TV i 2 kompletów pościeli. Dziękuję wszystkim za pomoc i zapraszam innych do wzięcia udziału w zebraniu pełnej sumy potrzebnej na wykonanie naprawy dachu.