piątek, 18 sierpnia 2017

Elbląg dla Puszczy Białowieskiej i dla poszkodowanych na Pomorzu


W imieniu Organizatora czyli : ''Inicjatywa Elblążan - Rozmawiajmy o demokracji'' , zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na ekologiczny event. Nasza przyroda jest niszczona i dziesiątkowana nie tylko przez żywioł ale także przez obecny rząd. Hektary drzew, które są mieszkaniem i azylem leśnej fauny giną pod urządzeniami typu harvester. Przyroda jest bezsilna wobec nieprzemyślanych działań człowieka.

W dniu 21.08.2017 zbieramy się o godzinie 11:00 przy ulicy Legionów gdzie na wydzielonym terenie zielonym za kościołem od ulicy Czestochowskiej posadzimy symbolicznie drzewa. Będzie to forma protestu i zarazem obywatelskiej inicjatywy, pod hasłem ''rząd wycina my sadzimy''. 

Natomiast o godzinie 18:00 odbędzie się część druga naszego eventu - ''Rozmawiajmy o demokracji, Puszcza jest nasza''. Spotkanie odbędzie się w pięknym zielonym kompleksie Bażantarni a do naszej dyspozycji mamy Wiatę Irena. Muzyka, ognisko i wymiana myśli sprawią że dyskusja będzie gorąca. W programie spotkanie z naukowcem , który o puszczy i zasobach leśnych wie wszystko, spróbujemy także swoich sił plastycznych. Każdy będzie mógł wypowiedzieć się używając swojej wyobraźni. Materiały w postaci kartonów, pędzli i farb udostępniamy. Przynieście ze sobą kiełbaski, które będzie można upiec na ognisku.

Jesteśmy inicjatywą obywatelską, która pragnie zjednoczyć wszystkich tych , którzy niepokoją się losem naszego kraju. Pokaż swoje zaangażowanie i bądź w tym dniu razem z nami.

Cytat ''Los oswojonych, ufnych zwierząt, chodzących "samopas" po Puszczy jest zawsze taki sam - szybko padają ofiarą zachłanności i okrucieństwa człowieka''

Autor : Simona Kossak

https://www.facebook.com/rozmawiajmyodemokracji/?fref=gs&hc_location=group

W nawiązaniu do akcji Nowoczesnej, zbieramy artykuły szkolne dla ofiar nawałnicy. Zbliża się rok szkolny a wśród poszkodowanych są także dzieci i młodzież w wieku szkolnym, bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą wszystkiego, co może przydać się w szkole.

Pomóżmy i okażmy serce potrzebującym.

Brak komentarzy: