poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Jest sens w malowaniu kamieni - Giżycko


 Jaki jest sens w malowaniu kamieni? Wielki. Nie każdy przyjdzie na demonstrację z flagami i okrzykami "precz z Kaczorem". Zwłaszcza nie w małym mieście. Ludzie zagonieni, niechętni "pokazywaniu się", przestraszeni. A na niewinne malowanie kamieni przychodzą. Taka mała atrakcja, zwłaszcza dla dzieci, przeradza się w bycie razem, wspólne spędzanie czasu, rozmowę o tym, co boli, a czego nam bardzo potrzeba.

A właśnie rozmowy potrzeba. Tej, która umacnia obywatelską odwagę.

Zapraszajcie swoich znajomych na spotkania z malowaniem kamieni, dachówek, łupków... Przyjdźcie sami. Weźmy pisaczki olejowe, akrylowe farby, ołówki - malujmy i piszmy. Zostawmy potem nasz kamień w jakimś miejscu, w którym kogoś zastanowi, zmusi do refleksji, ucieszy. W każdym takim akcie jest sens. Kilka pokładów sensu.

Taki piknik obywatelski "Niech przemówią kamienie" odbył się w Giżycku, 13 sierpnia, na skwerze przed hotelem Wodnik.  W Giżycku oddaliśmy dziś głos kamieniom. Oprócz tego za sprawą Marka Szemińskiego zbierane były podpisy wspierające inicjatywę obywatelską, dotyczącą praw i wolności polskich kobiet.

Maria Borkowska


Brak komentarzy: