niedziela, 27 listopada 2016

Obserwatorium Wyborcze

JUŻ CZAS …
Tak, już przyszedł czas, żeby się wziąć porządnie do roboty, jeśli chcemy by Polska wyglądała inaczej.
Po 19-tym grudnia, kiedy prezesem Trybunału Konstytucyjnego zostanie osoba reprezentująca partię rządzącą, ta będzie miała „wolną rękę”, by zmienić wszystko, łącznie z Kodeksem Wyborczym i wszelkimi ustawami związanymi z wyborami. Może też uchwalić zupełnie nowe prawo wyborcze.
PiS powołała Korpus Ochrony Wyborów, my zaczęliśmy tworzyć Obserwatorium Wyborcze, tyle, że oni mają już wprawę i doświadczenie, a my … Zaczynamy.

To nie są żarty, to sprawa fundamentalna. Potrzebne są osoby zaangażowane w prace Obserwatorium Wyborczego. Osoby, które będą chciały zostać mężami zaufania. Muszą nas być tysiące, żeby niemal w każdej komisji wyborczej był ktoś, kto będzie „patrzył na ręce” członkom komisji i sprawdzał prawidłowość wyborów.


Brzmi to optymistycznie: będą wybory. Miejmy nadzieję, że te wybory będą, może nawet wcześniej niż się spodziewamy, przynajmniej te samorządowe. Nie bez powodu prezes partii rozpoczął wizytacje wszystkich regionów. Nie bez powodu rozpoczął wymianę lokalnych władz. Nie bez powodu rozpoczęła się nagonka na samorządowców. O tych spektakularnych wiemy, ale toczą się też „małe wojenki”, o których głośno nie jest.


To jest świetny czas. Samorządy są oporne we wprowadzaniu „dobrej zmiany” w szkołach, niektóre mają problemy z wypłacaniem 500+, mniej inwestują, bo … Nikt nie będzie wnikał dlaczego. Wystarczy, że mniej.


Znów użyje się języka propagandy i przekazywania prostych obrazów: dobry – zły. Nie chcę już tu nawiązywać do idei społeczeństwa masowego, czy psychologii tłumu. Pisałam o tym wielokrotnie i dla mnie sprawa jest oczywista. Rozpoczęła się kampania wyborcza. Cichutko, ale zdecydowanie. Walec „dobrej zmiany” jedzie dalej.


Po tych, samorządowych, może przyśpieszonych wyborach, kiedy już wszystko, albo prawie wszystko będzie w rękach PiS-u rozpocznie się kolejny etap. Może wyborów nie będzie? Może wybory będą? Retoryczne pytania, ale … Już czas, żeby działać, już czas, żeby chociaż obserwować to, co dzieje się teraz i gdy przyjdzie właściwy moment - krzyczeć, że jest coś nie tak. Już czas, żeby w razie sytuacji krytycznej pisać do instytucji międzynarodowych.


CHĘTNI DO PEŁNIENIA FUNKCJI MĘŻÓW ZAUFANIA, CHĘTNI DO WSPÓŁPRACY !!!
ZGŁASZAJCIE SIĘ DO OBSERWATORIUM WYBORCZEGO !!!
Zgłoszenia: mailto:info@ow.org.pl


https://www.facebook.com/groups/1254349914615169/?hc_location=ufi

Grażyna Olweniczak

Brak komentarzy: