niedziela, 23 października 2016

Czy już ci wstyd, wyborco PiS?

Miała być dobra zmiana, zapewne w nią wierzyłeś i jej oczekiwałeś. Ale zamiast dobrej zmiany wyszła dojna zmiana. A nawet pazerna. Skok na stanowiska i publiczne pieniądze, mianowanie na stanowiska swoich ludzi (miernych, biernych ale wiernych wodzowi), najczęściej niekompetentnych, od stadnin koni po spółki skarbu państwa. Misiewiczami "dobra" zmiana stoi. Tego wyborco PiS chciałeś i oczekiwałeś? Misiewicze zmian w Polsce nie zrobią - oni się tylko nachapią...

Polacy zostali skłóceniu. Jeszcze nigdy tak nie było, tyle nienawiści, nawet w stanie wojennym. Czy o taką wzajemną nienawiść chodziło? 

Gdzie jest wrak Tupolewa? Gdzie komisja międzynarodowa do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej? Przecież to była wina Tuska, że nie ma wraku i komisji? A teraz od roku cała władza w rekach PiS, z prezydentem RP włącznie. I co? Wynika tylko tyle, że pletli bzdury.

Czy na taką dobrą zmianę liczyłeś, wyborco PiS? Na arenie międzynarodowej straciliśmy już wszystkich sojuszników (Węgry Orbana tez nie są lojalne wobec nas, poza plecami wyśmiewają się z J. Kaczyńskiego), straciliśmy pozycję i uznanie, na które pracowaliśmy przez lata. Polska jest zadłużona jak nigdy dotąd. Minister MON z wielką butą i arogancją wygłasza z trybuny sejmowej banialuki, np. że Rosjanie kupili z Egiptu Mistrale za jednego dolara. To Ci odpowiada?

Dług Polski jest rekordowy i rekordowo szybko rośnie. W gospodarce proponuje się powrót do XIX wieku. We wszystkich wymiarach cofamy się do Polski Rzeczpospolitej Ludowej. O to Ci chodziło? Tego chciałeś?

Coraz więcej środowisk prawicowych, które do niedawna popierały PiS, wypowiada się krytycznie i cofa swoje poparcie. A Ty jeszcze trwasz czy już masz dosyć? Im dłużej popierasz PiS, tym wstyd większy i większy będzie kac moralny. 

Roch Protazy


Fałszowanie historii stało się normą... Na silę się kreuje bohaterów, ocierając się w przesadzie o śmieszność.


Kłamstwa padają każdego dnia, szukane są wydumane afery. Wynikają albo z elementarnej niewiedzy albo buty i arogancji. Że ciemny lud kupi każda bzdurę. Wyborco PiS - jesteś ciemnym ludem? Odpowiada Ci taka rola?

1 komentarz:

Tommy pisze...

Teksty jak ten powyżej to przykład intelektualnego zadęcia niektórych. Wam, towarzysze z KODu tylko się wydaje, że rozumiecie ludzi. Te tytuły naukowe poprzewracały wam w głowach. Całę szczeście czasy, kiedy Gazeta Wyborcza mogła bezkarnie kłamać i przekręcać fakty, minęły. DOstęp do informacji jest szeroki i nieskrępowany, nie macie monopolu na prawdę. Nie jesteście żadną wyrocznią, żadnymi autorytetami. Za kilka lat nikt nie będzie nawet pamiętał kim i czym byliście. Dzięki Bogu!