czwartek, 27 października 2016

Rodzice na ulice (czy tylko w Warszawie?)

Pilnie potrzebna Wasza pomoc! Niby chodzą pierwsze słuchy o przełożeniu anytreformy edukacji, ale jak wiemy niczego nie można być pewnym. Abyśmy byli skuteczni, trzeba dotrzeć do rodziców, muszą dowiedzieć się czym naprawdę grozi wprowadzenie propozycji MEN.

Jak obudzić rodziców? Najlepiej rzetelną informacją. Jak do nich dotrzeć na dużą skalę? Najłatwiej poprzez Rady Rodziców. Do jakich placówek oświatowych zbieramy kontakty? Przede wszystkim do RR szkół podstawowych i gimnazjów zarówno publicznych i niepublicznych, ale również do przedszkoli i liceów.

Jak dojść do Rad Rodziców? Często na stronie szkoły jest informacja z podanym mailem do RR, da się taką informację uzyskać telefonując do sekretariatu, ostatecznie mogą być tez maile do szkół. Informujecie, że UW będzie robić wysyłkę z rzetelną informacją na temat zmian proponowanych w systemie edukacji oraz, że chcemy dotrzeć z tym do jak najszerszej liczby rodziców.

Co zrobić z tymi danymi? Adresy mailowe + nazwa szkoły + inne (np. osoba kontaktowa, telefon, uwagi) wysyłajcie do nas na adres: piotr.kaliszek@kod-mazowsze.pl

UWAGA! Dane Zbieramy do 06.11 włącznie – tak by info dotarły do adresatów przed 19.11. Na chwilę obecną mamy osoby, które podjęły się znaleźć kontakty do RR w Warszawie (Mokotów, Praga Południe, Śródmieście, Wawer, Wesoła, Żoliborz, Piastów). Czekamy na chętnych, którzy są w stanie wyszukać takie dane z dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Ochota, Praga Północ, Rembertów, Targówek, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola.

Zachęcamy inne grupy do włączenia się w akcję informacyjną. To ma sens. Rodzice na ulice!

NIE dla chaosu w szkole
https://www.facebook.com/groups/306818916317568

Brak komentarzy: