wtorek, 25 października 2016

Subiektywny przegląd prasy - 25.10.2016


Nawet nie jestem w stanie się zdenerwować. Czytam te newsy, rozglądam się wokół i pojąć tylko nie mogę, skąd ci kosmici się wzięli. Zapraszam :)

1. Zgodnie z pisowska regułą, każdy kto zasłużył się w niszczeniu ludzi nie związanych z prezesem, musi być nagrodzony. Spójrzmy, taki Zyzak, zakała historii, który ma za nic etykę zawodową. Machnął sobie dzieło o Lechu Wałęsie, wrzucił w obieg kłamstwa i teraz zasiada w Agencji Rozwoju Przemysłu. Historyk w takiej instytucji???? Ciekawe, jakie kwalifikacje zawodowe pomogą mu w tej instytucji. Może wystarczy lizusostwo?

2. Policjanci mają dosyć. Dostają niezłe baty od kiboli, po czym patrioci w szaliczkach są uniewinniani, bo tak sobie życzy Błaszczak. Napisali więc list do Szydło, prosząc o pomoc, ale ich szef dobrze wie, dlaczego podwładni się czepiają. To sprawa polityczna i nic więcej. Proponuję, by teraz to on stanął w pierwszym szeregu przeciwko kibolom to może zmieni zdanie? No chyba, ze uzna, iż to nie kibole, ale Donald Tusk, co to rozmnożył się przez pączkowanie i chce zniszczyć sprawiedliwe rządy.

3. Mija rok, gdy jaśnieje nam gwiazda powodzenia i sukcesu. Lud szczęśliwy, bo ma 500 plus, bo załapie się na mieszkanka i wcześniejsze emerytury. Już chcę zobaczyć tę euforię, jak dostaną do łapki 1000 zł. A to sobie poszaleją, może jednak nie o kasę tutaj chodzi? Może to miłość ponad wszystko, poza wszystkim i tyle?

4. Duda niezwykle się uaktywnił ostatnimi czasy. Podejrzewam, że prezes kazał mu ruszyć w Polskę, udzielać wywiadów, rozmawiać z ludźmi, bo za dwa lata wybory samorządowe. Teraz proponuje nawet, że otoczy biznesmenów swoją opieką, by im się chciało rozwijać i działać. Na ich miejscu uciekałabym, gdzie pieprz rośnie, bo z takim mecenasem daleko nie zajdą.
*
Przyjdzie taki czas, gdy będziemy opowiadać swoim prawnukom o Polsce, co to znalazła się w rękach kaczyzmu. Będziemy opowiadać i czuć ulgę, że to już za nami. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,20886558,tajemnice-zatrudnienia-w-rzadowej-agencji-pawla-zyzaka-autora.html
2. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20885915,policja-oskarza-rzad-o-poblazanie-kibolom-a-minister-blaszczak.html#MTstream
3. http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/emerytura-obywatelska-zus-jednolity-podatek,133,0,2177669.html
4. http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/987225,andrzej-duda-prezydent-rp-system-podatkowy.html

5 komentarzy:

Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Tommy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Tommy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Tommy pisze...

Demokracja i wolnosc slowa? Dowod powyzej. Miast dyskusji, kasowanie komentarzy.