czwartek, 13 października 2016

13 grudnia solidarny Strajk Obywatelski


Nieważne kto jest z kim. Nieważne do jakiej organizacji należy. Nieważne czy jest kobietą czy mężczyzną. Nieważne czy jest młodym czy wiekowym człowiekiem. Nieważne kto będzie organizatorem wiecu, marszu w tym czy innym miejscu.

Jarosław Kaczyński i jego PiS toczy wojnę z całym społeczeństwem obywatelskim. To, że nasze wolności są realnie zagrożone, wszyscy wiemy. To, że Państwo jest psute wszędzie, gdzie tylko można, wszyscy wiemy. To, że rujnowana jest reputacja Polski na świecie, a przy okazji narażane jest bezpieczeństwo Państwa, wszyscy wiemy. 13 grudnia zróbmy solidarny #StrajkObywatelski.

Kobiety pokazały jak to się robi i wygrały bitwę. Solidarnie wszyscy możemy jeszcze więcej! Połączmy siły. Wszystkie organizacje, te formalne i te nieformalne! Zróbmy to dla Polski, zróbmy to dla nas samych! W każdym mieście, w każdym miasteczku, gdzie tylko można wyjdźmy na ulice, ubrani na czarno, weźmy swoje parasolki.

Policzmy się.
Odwaga, solidarność i ulica to jest nasz oręż. Nie ma takiej władzy na świecie, która nie boi się solidarności społecznej i ulicy! Tylko presją ulicy możemy wygrać!

Radomir Szumełda,   Katarzyna Uzdrowska i Alina Rachela

zobacz wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/351826225161488/

Brak komentarzy: