piątek, 16 czerwca 2017

Chopin był uchodźcą, Curie-Skłodowska - emigrantką


20 czerwca 2017 w Warszawie, w godzinach: 17:00-18:00 pod pomnikiem Kopernika, na Krakowskim Przedmieściu; obok Kościoła Świętego Krzyża, gdzie złożone jest serce Fryderyka Chopina.

Chopin był uchodźcą; Curie-Skłodowska - emigrantką. 
Solidarni i pomni ewangelicznego przesłania - Byłem obcy - a przyjeliście mnie, żądamy - w dniu Uchodźcy - wypełnienia przez Rząd zobowiązania do przyjęcia uchodźców.

Nie możemy zgodzić się na to, że Polski rząd postanowił nie wywiązywać się z wcześniej przyjętych umów i deklaracji. Nie możemy się zgodzić na to, aby polski rząd w dobie kryzysu, reprezentował ksenofobiczne i niezorganizowane działania na rzecz pomocy uchodźcom.

Żądamy dotrzymania przyjętych ustaleń, zaprzestania retoryki mowy przemocy, zachowań ksenofobicznych i manipulacji znanymi nam wszystkim faktami, które winny budzić empatie i solidarność Europejczyków, a nie podziały i nienawiść. Żądamy przyjęcia i pomocy osobom, które uciekając przed konfliktem, stały się więźniami politycznych negocjacji.

Wiec który organizujemy ma dać sygnał władzy, że takie wartości jak godność człowieka, sprawiedliwość, pomoc, poszanowanie prawa i wolność winny być bezwględnie przestrzegane. Zapraszamy i prosimy o przesłanie informacji dalej.

Koszt wykluczenia zawsze ponoszą wykluczający. Dla naszego i uchodźców dobra zobowiązaujemy władzę do zaprzestania manipulacji i uprawienia polityki strachu tam, gdzie potrzeba empatii, współpracy i pamięci w miejscu gdzie jego serce o tym, że i Chopin był uchodźcą!

https://www.facebook.com/events/1923348134357738/


Brak komentarzy: