niedziela, 18 czerwca 2017

W obronie Puszczy oraz polskiej przyrodyW ostatni weekend blisko 800 osób przyjechało bronić Puszczy Białowieskiej. Kolejny raz szykuje się 24 czerwca, tym razem w Waszawie: https://www.facebook.com/events/1614831641883761

W Olsztynie też zapowiadana jest manifestacja.

St. Czachorowski

Puszcza Białowieska to unikatowy i niepowtarzalny las. Niestety musi zmagać się z największym zagrożeniem - ludźmi, którzy próbują zrobić z niej plantację desek.

Zapraszamy 24 czerwca o godz. 16.00 na Plac Defilad. Przemaszerujemy stamtąd pod Ministerstwo Środowiska, gdzie odbędzie się siedzący protest.

Nie ma naszej zgody na niszczenie tego unikalnego miejsca. Została przekroczona czerwona linia - pod piły trafiają stuletnie drzewa. Puszczy grozi wykreślenie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - jeżeli to nastąpi, nie będzie na nim ani jednego obiektu przyrodniczego z Polski. Wycinka ma podłoże jedynie ekonomiczne - zyski dla niewielkiej grupy osób nie są ceną, jaką możemy zapłacić za utratę tak niesamowitego miejsca.

Dlatego od paru tygodni trwają protesty w Puszczy. Można je wspierać na wiele sposobów. Warszawianki i warszawiaków zapraszamy do udziału w demonstracji mającej pokazać, jak ważny jest do dla nas problem. Nam nie jest Szyszko jedno!

Demonstrację organizujemy jako grupa osób, której leży na sercu los puszczy. Zapraszamy wszystkich, dla których problem jest istotny, bez względu na ich światopogląd. Zachęcamy do przynoszenia własnych transparentów - prosimy jedynie o uszanowanie zasady no logo, tj. planowanie przestrzeni w taki sposób, aby nazwa organizacji nie wynosiła więcej niż 10% całości. Walczmy o Puszczę razem, ponad podziałami!

Prosimy też o podpisy pod petycją do Rządu Beaty Szydło, oraz do wiadomości: Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO https://naszademokracja.pl/petitions/warszawa-przeciwko-wycince-puszczy

Brak komentarzy: