wtorek, 4 grudnia 2018

Z okazji Barbórki zyczenia dla... rosyjskich górników

(licencja CC0 Creative Commons)
Z okazji (....) Barbórki, złóżmy życzenia rosyjskim górnikom, którzy wydobywają miliardy ton importowanego przez polski rząd węgla. Węgiel ten służy do produkcji najdroższej na świecie energii, którą rząd wykorzystuje do walki z najtańszą energią ze źródeł odnawialnych.
Energia elektryczna drożeje, a za nią wszystko inne, ale wspaniałomyślny rząd dopłaci nam do energii z naszych podatków. My oddamy to z nawiązką płacąc drożej za każdą jedną rzecz, nabijając budżet większymi kwotami VATu, który rząd wyda na nagrody, ojca dyrektora lub na pensje dla wciąż rozbudowywanej armii partyjnych partaczy, nie wspominając już nawet o bezsensownych, populistycznych reformach.

A teraz weźmy głęboki oddech i nasyćmy się zdrowym, polskim, prorosyjskim smogiem! I umierajmy jak prawdziwi patrioci.


Internauta

ps. Prezydent Duda wczoraj powiedział, że węgiel jest naszym strategicznym surowcem. Hmmm, to dlaczego kupujemy tyle węgla z Rosji? A wiatr, wiejący nad Polską nie jest strategiczny? Tym bardziej że daje o polowe tańsza energię?

1 komentarz:

Mariola Zamojska pisze...

Znowu się okopali za stanowiskach. Zamiast refleksji, jak mimo posiadania węgla szybko przestawić gospodarkę na czyste źródła energii i świecić przykładem, nasz rząd z prezydentem na czele wydaje oświadczenie typu - mam trucizny pod dostatkiem i nie zawaham się jej użyć.
Wstyd!