niedziela, 2 grudnia 2018

Prasówka tygodniówka (26.11-2.12.2018)

Kolejny tydzień, w którym władza dostarcza nam moc emocji, za nami. Zapraszam…
1.Świetna wiadomość dla małych przedsiębiorców. Od stycznia 2019 roku wysokość składek na ZUS wzrośnie do ponad 1300 zł. A nie tak dawno Morawiecki zaczepiony przez zwykłego obywatela, imieniem Henryk, podczas odsłaniania kolejnego pomnika smoleńskiego, z głęboką troska pochylił się nad problemem i obiecał obniżenie tej nieszczęsnej składki. No i wyszło jak wyszło- premier znowu kłamał, a pan Henryk musi przejść na dietę bardzo niskokaloryczną, by zebrać kasę na ZUS. No a potem niech leci i głosuje na swoją ukochaną partię.
2. Bajkopisarzy w tym nierządzie jest od groma i trochę. Również minister środowiska nie chciał być gorszy w kreowaniu pisowskiej rzeczywistości, więc z radością wielką ogłosił, że PiSlandia jest liderem w redukcji emisji CO2 (od 1989 r aż o 30%). Według Eurostatu minister buja jak nakręcony. Nasza redukcja to 18%, jesteśmy więc w połowie stawki i daleko nam do państw, które mogą pochwalić się ponad 50-procentowym wynikiem. Zajmujemy za to 5 miejsce wśród państw z największym udziałem w emisji dwutlenku węgla w Europie. Odpowiadamy za ok. jedną dziesiątą całej emisji UE(9-proc. udział). Oj wstyd panie ministrze, jak można tak kłamać?
3. Minister Zalewska wydaje się być jedyną osobą, którą zachwyca reforma edukacji. Jakoś nie widzi przemęczonych uczniów, przeładowanych planów lekcji, sfrustrowanych nauczycieli, ucieczki przepracowanych dzieciaków do szkół prywatnych, co już niedługo będzie sprzyjało tworzeniu szkolnych gett, braku chętnych do edukowania. Ech, to tylko nie warte uwagi drobiazgi, ważne że produkcja Homo PiSsus leci w najlepsze.
4. Nie tak dawno nieRząd ogłosił triumfalnie, że dzięki polityce prorodzinnej i 500 Plus polskie dzieci są szczęśliwe, syte, żyją w coraz lepszych warunkach i w ogóle jest cudnie. Ciekawe więc, skąd wzięły się dane w „Raporcie o biedzie”, opracowanym przez Szlachetną Paczkę. I tak: 1,2 mln dzieci jest zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem, w 9% polskich gospodarstw z dziećmi, nie organizuje się uroczystości rodzinnych, bo brakuje na to kasy, ¾ rodziców samotnie wychowujących dzieci nie może doczekać się alimentów od byłego partnera. Ktoś mi wyjaśni, dlaczego, jak jest tak dobrze, to jest tak źle?
5. I kolejny raport mam przed nosem. Dotyczy on programu Mieszkanie Plus. Miało być już 100 tys. mieszkań, a jest 480. Źle przygotowane akty prawne, liczne zmiany koncepcji programu, nierealne założenia o tanim budownictwie w dużych miastach i obietnice niskich czynszów, które namieszały w głowach, a mają się nijak do rzeczywistości…tak wygląda na dziś realizacja sztandarowej obietnicy, za którą PiS kupiło sobie sporo głosów. Ot, kolejny pic na wodę.
6. Od 29 listopada Piotrków Trybunalski stał się miejscem pod szczególnym nadzorem. Pieczę nad miastem będzie sprawować teraz Matka Boska. Ależ fajnie. Teraz mieszkańcy przestaną chorować, będą radośni, uśmiechnięci, a ich miasto będzie krainą mlekiem i miodem płynącą. A może w ogóle nie są nam potrzebne żadne władze samorządowe, żaden Parlament czy prezydent? Opieka Matki Boskiej przecież wystarczy.
7. SKOK-i to temat dla PiS-u bardzo niewygodny. Jednak po cichutku parasol ochronny nad nimi wciąż politycy PiS rozkładają, wierząc świecie, że jak o czymś się nie mówi to problemu nie ma. O swoje trzeba przecież zadbać szczególnie, prawda? Nic więc dziwnego, że w KNF znalazł swoje miejsce niejaki Filip Czuchwicki, pracownik Krajowej SKOK czasach Biereckiego, potem zatrudniony w kancelarii syna Biereckiego, obsługującej SKOK-i, a teraz jest dyrektorem w Komisji Nadzoru Finansowego i nadzoruje owe SKOK-i. I oczywiście, możemy być pewni, że będzie kierował się pełnym profesjonalizmem, obiektywnością i całkowitą bezstronnością w swej pracy. …tralalala
8. PiS idzie w zaparte i głosi, że afera KNF nie jest ich aferą, ale to tylko prywatna wtopa Chrzanowskiego. Karczewski grozi pozwami sądowymi za obarczanie swej ukochanej partii odpowiedzialnością, A NBP idzie nawet o krok dalej, żądając wręcz zakazu publikowania artykułów o tej aferze. Cenzura wraca…
………………………………………………..
Dużo się dzieje, świat z nas się śmieje, PiS ostro szaleje, a nam wiatr w oczy wieje i wieje…ech….
Źródło informacji
1.http://wyborcza.biz/biznes/7,147584,24199330,rosna-skladki-zus-dla-firm-przebijemy-granice-1300-zl-wzrosnie.html?disableRedirects=true
2. https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/min-kowalczyk-polska-liderem-redukcji-co2-dane-eurostatu/2b5tgxd
3.http://wyborcza.pl/7,75398,24227111,w-szkolach-chaos-a-minister-zalewska-zachwycona-reforma.html
4. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/raport-o-biedzie-w-polsce-infografika/rm8szzg
5.https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkanie-tanie-mieszkania,59,0,2422843.html
6.http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24224107,piotrkowscy-radni-zawierzyli-miasto-maryi-juz-nie-straszna.html
7.http://wyborcza.pl/7,155287,24229109,oko-press-filip-czuchwicki-pracowal-dla-skok-ow-teraz-nadzoruje.html
8. https://natemat.pl/256627,afera-knf-nbp-chce-zakazac-dziennikarzom-pisac

Tamara Olszewska

Brak komentarzy: