środa, 20 września 2017

Subiektywny przegląd prasy - 20.09.2017

A ja marzę o altance w jesiennym ogrodzie, o spacerze nad pięknym polskim morzem… No ale jedyne co mam, to złudzenia że w PiSlandii można mieć jeszcze marzenia. Władowali się z buciorami w nasze życie i siedzą jak przymurowani. Zapraszam na prasówkę.
1. Zaostrza się na linii górnicy – nieRząd. Z niepokojem obserwują oni rozmowy w Brukseli, słuchają plotek o budowie ostatniej już elektrowni węglowej. Oczy przecierają ze zdziwienia, że teraz władza mówi, iż wcale nie jest aż tak bardzo przywiązana do węgla jak była w trakcie kampanii parlamentarnej. Krew w nich wrze, gdy pomyślą, że mogą nie dostać w tym roku kasę na tzw. „barbórki” i czternastkę. Oj ciężki los polskiego górnika.Tak jak i nasz los nie do pozazdroszczenia, gdy ma się świadomość, iż każdy z nas dokłada 1910 zł rocznie do tego interesu. Rozumiem i współczuję górnikom, ale wolałabym jednak nieco inaczej rozdysponować swoje pieniądze.
2. Ależ Duda „zadudnił” na forum ONZ. Jeśli lubimy bajki to warto posłuchać jego przemówienia. Wyłania się z niego obraz Polski, sielskiej i anielskiej, pięknej po prostu. Polska to raj dla imigrantów, to suwerenność i wolność. Polska to miłość do środowiska naturalnego, wolności słowa i prawa. Ech… ale poleciał…
3. To już 11 lat minęło od śmierci tatusia Ziobry. Facet długo czekał, ale wreszcie może się zemścić. Ma w końcu w swoich rękach taka władzę, że co tam prawo… jego pojęcie sprawiedliwości się liczy i tyle. No i w ramach tejże sprawiedliwości toczą się obecnie 4 nowe śledztwa. O rzekome fałszowanie dokumentacji medycznej. O korupcję i niegospodarność. O wyłudzenie pól miliona złotych przez biegłych od Skarbu Państwa za wydanie opinii przedstawionej w sądzie. I ostatnie przeciwko lekarzom, którzy w lutym zostali uniewinnieni. A to się minister sprawiedliwości bawi.
4. Do siedmiu posłów PiS dorwała się Naczelna Rada Adwokacka. Panowie podlegają jej, bo są prawnikami i teraz jest okazja, by chociaż tą drogą ukarać ich za głosowanie w sprawie SN i TK. Dla tych, którzy złożyli na nich skargę to sprzeniewierzenie się konstytucji i ślubowaniu adwokackiemu. Mularczyk już się wkurzył i biegnie do Ziobry ze skargą na tak jawną niesprawiedliwość i atak. Jak znam życie, Ziobro stanie na uszach, by „swoim” pomóc, jednak co się podenerwują to się podenerwują :) A ja życzę Małgorzacie Wassermann, Bartoszowi Kownackiemu, Arkadiuszowi Mularczykowi, Wojciechowi Szaramowi, Kazimierzowi Smolińskiemu, Małgorzacie Wypych oraz Andrzejowi Matusiewiczowi, by ostro dostali za swoje.
5. Macierewicz trzęsie się ze strachu. Z bezpiecznej odległości obserwuje rosyjskie manewry Zapad 2017 i już wbija nam do głowy, że to dopiero początek, że będą one kontynuowane, ale już z udziałem broni nuklearnej. Ale o tym ciiiii...nie mówimy tego głośno, bo zdaje się, że nawet sami Rosjanie o tym jeszcze nie wiedzą. Za to wie nasz chłopczyk bojowczyk, tak jak wie, że za chwilę zapewne te ćwiczenia będą toczyły się na polskiej ziemi. Stąd pilne zebranie na Nowogrodzkiej i może już ostre prace nad programem „WOT na Moskwę”?
6. A na koniec taka małą ciekawostka. MON ponoć dogadało się z Komendą Główną Policji i Obrona terytorialna będzie mogła składować swoją broń w magazynach policyjnych. Okazało się, że KGP nic o tym nie wie i dopiero teraz myśli, co z takim porozumieniem jednostronnym zrobić. Gen. Adam Rapacki twierdzi, że „rodzą się obawy, że WOT jest przygotowywany do działań wewnętrznych, czyli np. przywracania porządku publicznego w kraju w sytuacjach kryzysowych. Nie rozumiem tego zadziwienia, bo przecież od początku było wiadomo, po co ta obrona terytorialna powstaje. To takie pisowskie „die Schutzstaffel” (SS) czyli oddziały chroniące interesy partii rządzącej. A ktoś myślał inaczej?
*
To się dzieje, to się dzieje. Ja się wkurzam, PiS szaleje. Mam ochotę wrzasnąć WON, niech już oni pójdą stąd!!! Nie zbliżać się dzisiaj do mnie, bo chyba będę gryzła. Wrrrrrrrrrrrrr … Do jutra.
Tamara Olszewska
Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,155287,22395170,zrzutka-na-gornictwo-trwa-ale-zwiazki-zawodowe-boja-sie-co.html
2. http://natemat.pl/218001,o-suwerennosci-przesladowaniach-religijnych-i-uchodzcach-zaskakujace-przemowienie-prezydenta-dudy-w-onz
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22398314,sprawa-smierci-ojca-ziobry-sa-4-nowe-sledztwa-trzy-przeciwko.html#MTstream
4. https://wiadomosci.wp.pl/dochodzenie-dyscyplinarne-ws-poslow-adwokatow-pis-arkadiusz-mularczyk-to-ingerencja-w-mandat-poselski-6168171542374017a
5. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/antoni-macierewicz-o-cwiczeniach-z-bronia-nuklearna-na-zapad-2017/pln6x1q
6. http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/spor-miedzy-mon-em-a-policja-chodzi-o-skladowanie-broni-wiadomosci/9xe1j0v

Brak komentarzy: