poniedziałek, 11 września 2017

Subiektywny przegląd prasy - 11.09.2017

Władza nam się coraz bardziej obnaża. Niedługo będzie świecić golizną intelektualną na całego, licząc, że naród głupi i na to pójdzie. No cóż, marzenia nic nie kosztują...ponoć. Zapraszam na prasówkę :)

1. Zbrodnia to niesłychana. Duda spóźnił się na spotkanie z posłem K. Co za chamstwo, co za bezczelność. No ale najważniejsze, że dojechał i panowie sobie porozmawiali. Biedny poseł K. Pewnie wściekły strasznie, że mu Duda na sztorc staje, ale wie, że muszą się jakoś dogadać, niestety. Leży to w interesie partii. Tak więc pogadali, ponoć było miło i sympatycznie, a najbliższy czas pokaże, czy się dogadali. Ważne, by partia dała radę i dalej wiodła nas ku IV RP

2. Ksiądz Tomasz Duszkiewicz, przyjaciel Szyszki i kapelan Lasów Państwowych. Miły gość, miłośnik polowań, któremu nie przeszkadza, na co i jak pluje. Ważne to futro z wilka na kanapie,wypchane ryś o sowa na ścianie, mięso z żubra, serwowane gościom. Myśliwi skarżą się, że facet poluje na chronione prawem zwierzęta, a wszystko to zapewne z imieniem Bożym na ustach. Teraz wszyscy nabrali wody w usta...zapadłą cisza w temacie… No proszę, taki bandzior lata sobie po lesie i strzela równo, a gdzie teraz są ci przeciwnicy myślistwa, którzy mieli ochotę zlinczować wręcz Bronisława Komorowskiego, choć on prawa nie łamał? No, gdzie jesteście pisowscy hipokryci?!!!

3. Dzisiaj ma się odbyć posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie naszej nieszczęsnej Puszczy Białowieskiej. Stronę polską będą reprezentowali Szyszko niejaki i jego kumpel, Konrad Tomaszewski, szef Lasów Państwowych. Panowie liczą, że zadziałają urokiem osobistym i Trybunał wycofa się z decyzji o zakazie wycinki. A ja liczę, że zostaną ostro przeorani i długo będą się musieli z tej porażki leczyć u psychoanalityka.

4. Kolejny ksiądz na cenzurowanym w swoim środowisku. Tym razem to Paweł Gużyński, który śmiał w zbyt ostrych słowach wypowiadać się o rządzie, PiS-ie czy deal kościoła z nacjonalistami. Duchownemu grozi zakaz wypowiedzi w mediach. W końcu księża muszą się nauczyć, co im wolno mówić, a co nie. Zbyt dużo kasy kościół dostaje od rządzącej partii, by pozwolić brykać takim czarnym owieczkom jak Górzyński czy wcześniej Boniecki, Obirek i wielu, wielu innych. A prawda? Prawda nie ma znaczenia.

5. Współpraca niezależnego TK z PiS wręcz kwitnie. Co poseł K. podsunie sędziom ze swego rozdania, to oni na wszystko się zgadzają i nawet pewnie nie zawracają sobie głowy zbadaniem rzetelnym sprawy tylko z marszu podpisują, jak leci. Właśnie dzisiaj, w tempie wręcz błyskawicznym, wydali orzeczenie, że władza sądownicza nie ma prawa badać legalności wybory Przyłębskiej na prezesa TK. Jeszcze tylko wydrukować do jutra to orzeczenie i może SN, do którego trafiła ta sprawa, uzna, że nie może jej rozwiązać i ją umorzy? Naprawdę, takie TK to marzenie każdego autokraty, który chce zachować pozory demokracji i do tego wierzy, że nikt tego nie zauważy. No nic, poczekajmy do jutra.

*
Przewodnia partia narodu przygotowuje się do jesiennej ofensywy. Idzie na całość, to może i my też? Do jutra.

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22353165,z-duda-lepszy-pokoj-niz-wojna-co-wiemy-po-spotkaniu-kaczynskiego.html
2. http://www.newsweek.pl/polska/polityka/kapelan-lasow-panstwowych-ksiadz-tomasz-duszkiewicz,artykuly,415802,1.html?src=HP_Section_1
3. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/puszcza-bialowieska-wycinka-drzew-jan-szyszko,172,0,2363820.html
4. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/o-pawel-guzynski-stanie-przed-komisja-poszlo-o-nacjonalistow/pq8tqke
5. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tk-przepisy-dot-weryfikacji-powolania-prezes-tk-niekonstytucyjne/2kypk96

Brak komentarzy: