czwartek, 1 marca 2018

Pamięci pomordowanych cywilów


‎Dzisiaj (1 marca) o godz. 18 na Starówce w Olsztynie staniemy przeciwko ONRowcom w dniu Święta Żołnierzy Wyklętych. Nie pozwólmy żeby faszyści świętowali morderców takich jak "Ogień" czy "Bury", którzy między innymi zamordowali 187 bezbronnych dzieci i około 5 tysięcy cywilów. Chcemy przywrócić pamięć o nich zapalając symbolicznie 187 świeczek. Zgromadzenie jest legalne i zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu, banery są przygotowane na to wydarzenie.

Zbigniew Baca2 komentarze:

Jerzy Dramowicz pisze...

Serdeczne podziekowania dla wszystkich uczestników tego protestu.
Nie ma i nie będzie zgody na zapomnienie o ofiarach tzw. żołnierzy wyklętych. Zabójstwa ok. 5 tyś. osób, w tym 187 dzieci poniżej 14-go roku życia, nie można przemilczeć. Nasza historia jest pełna ciemnych plam, których nawet najnowsza ustawa IPN nie wybieli. Prawda zawsze zwycięża!

Jerzy Dramowicz pisze...

OLSZTYN, 1 MARCA 2018

Komunikat mieszkańców Olsztyna, którzy zebrali się na Rynku Starego Miasta, w akcji solidarności i pamięci ofiar - 187 dzieci zamordowanych przez tzw. żołnierzy wyklętych.

Olsztyn: Pamięci dzieci - ofiar żołnierzy wyklętych

Historycy szacują, że tzw. żołnierze wyklęci zamordowali 187 dzieci poniżej 14 roku życia. Liczba zabitych z ich rąk cywilów przekracza 5 tysięcy.

W wyniku największej manipulacji historycznej III RP dzisiaj i w najbliższych dniach sprawcy tych zbrodni będą gloryfikowani podczas akademii, odczytów, mszy, rekonstrukcji czy imprez sportowych.

1 marca, w tzw. Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych, przywróćmy pamięć o niewinnych i bezbronnych ofiarach podziemia zbrojnego. Zapalmy świeczkę Sabince, Nince, Gieniowi, Wiesi i innym pomordowanym dzieciom!

Dlaczego tu stanęliśmy?

Jesteśmy tu po to, uczcić pamięć tych ofiar oraz by zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy wyklęci byli bohaterami. Jesteśmy tu też po to, aby zatrzymać brunatny pochód idący przez Polskę. Dzisiaj stajemy na jego drodze w Olsztynie. Bronimy honoru naszej Ojczyzny przed tymi, którzy chcą zmienić nasz kraj w arenę kłamstw, nienawiści i przemocy.

Chcemy, by świat zobaczył Polaków broniących ludzkiej godności, a nie takich, którzy pod sztandarami nacjonalizmu tę godność depczą.

Odradzający się brunatny nacjonalizm, według swego uznania wskazuje na ludzi rzekomo obcych i wrogich. Rozlegają się głośne haniebne okrzyki i groźby, pełne nienawiści i chęci odwetu.

Stając tu wyrażamy głęboki sprzeciw.

Naszym obowiązkiem jest strzec praw i godności obywateli, przeciwdziałać szerzeniu się zbrodniczej ideologii skrajnych nacjonalistów.

Stajemy dziś my, zwykli obywatele i obywatelki, aby powstrzymać brunatny pochód zanim ożyją koszmary historii.

Podpisali:
- Ewa Amarowicz
- Zbyszek Baca
- Adam Bartnikowski
- Izabela Dramowicz
- Jerzy Dramowicz
- Andrzej Goleniowski
- Monika Kobylińska
- Alina Mejsner