piątek, 24 sierpnia 2018

I wyskoczyła mi niezapowiedziana prasówka


Jest 9.40. Dzień się dopiero rozkręca. Kawa przed nosem, papieros w ręce (przeciwnicy palenia cicho!!!) i przegląd porannej prasy. I co się okazuje? Natłok newsów aż bije po oczach i emocjach. Choćbym chciała sobie odpuścić, to nie ma szans. Nie ma możliwości, by przejść obok nich obojętnie, udawać, że ich nie ma.

Bo jak tu milczeć, gdy górnicy czują się postawieni pod ścianą? PiS jest między młotem a kowadłem. Musi zastosować się do unijnej polityki, której celem walka z zanieczyszczeniem powietrza. Wprowadza więc w życie program „Czyste powietrze”, co w górnikach budzi wręcz odrazę. Przecież premier Morawiecki obiecał, że „ przemysł węglowy pozostanie jednym z filarów śląskiej gospodarki” i co teraz? Jakim prawem rząd mówi o wprowadzeniu restrykcyjnej polityki węglowej, uderza w ekonomiczne podstawy polskiego węgla, odbiera ludziom prawo do decydowania, czym chcą palić?

Jak tu milczeć, gdy działaczka PiS z Konina, Zofia Itman żąda wręcz od miejscowej policji, by umorzyła śledztwo przeciwko kibicom, którzy na marszu w rocznicę Powstania Warszawskiego, odpalili race. Według tej pani karanie chłopaczków „nieetyczne, wręcz niesmaczne, a przede wszystkim niepedagogiczne”.

Jak tu milczeć, gdy dowiadujemy się, że rok 2018 jeszcze się nie skończył, a my sfinansowaliśmy już od stycznia remonty świątyń w kwocie 26 mln zł. Toż to absolutny rekord. W ubiegłym roku wydaliśmy na to tylko 15 mln, a tu już tyle?

Jak tu milczeć, gdy ujawnione zostało przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia nagranie z przesłuchania członka swojego zarządu Arkadiusza Tomczaka. Tomczak nie ukrywał swoich wątpliwości, wskazując na te elementy, które świadczą o procedurze niezgodnej z prawem. Uważa on, ze sprawą powinien zająć się NSA, bo legalność tego konkursu stoi pod dużym znakiem zapytania. Jak myślicie, KRS go rekomenduje? Wątpię.

Jak tu milczeć, gdy szefowie spółek komunalnych i Skarbu Państwa dostają ekwiwalent za niewykorzystany urlop i odprawę tylko dlatego, że zgodnie z nową ustawą zmieniły im się warunki zatrudnienia z normalnej umowy o pracę na tzw. kontrakty menedżerskie. Ten bubel będzie nas podatników, kosztował grube miliony, ale co tam...PiS ma swoich ekspertów i wie, co czyni.

Jak tu siedzieć cicho, gdy już wiadomo, że KRS rekomendowała już 12 kandydatów do SN, a konkretnie do Izby Dyscyplinarnej i są to „przydupasy” Ziobry? Nie wierzycie, to patrzcie. Sześciu prokuratorów, doradcy marszałka Sejmu i prawnicy powiązanych z resortem sprawiedliwości. Zioberko jak ośmiornica, wysuwa swoje macki i łyka polskie sądownictwo bez zakąski. Jeszcze trochę, a niezależni sędziowie będą musieli zejść do podziemia i stamtąd wydawać wyroki.

No nie da się Kochani milczeć. Po prostu nie da. Ale wiecie, jest jeden plus całej tej sytuacji. My wciąż zachowujemy normalność :) Jesteśmy silni, niezłomni, wprawdzie ostro skłóceni, ale jednak nie do zdarcia i tego się trzymajmy.
Źródło informacji
1. http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23815003,gornicy-z-solidarnosci-do-premiera-celem-programu-czyste.html#Z_BoxBizLink
2. http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23818868,czesc-i-chwala-kibolom-jak-dzialaczka-pis-naciska-na-policje.html
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23819582,rekordowe-wydatki-funduszu-koscielnego-na-remonty-wydano-juz.html#Z_BoxNewsLink&a=66&c=96
4. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/iustitia-ujawnia-nagranie-z-przesluchania-sedziego-arkadiusza-tomczaka-przez-krajowa/kz7x7jq
5. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamiast-oszczedzic-spolki-wyplacaja-ogromne,215,0,2414039.html
6. http://wyborcza.pl/7,75398,23815901,krs-wybiera-sedziow-sn-mariusz-muszynski-zrezygnowal.html

Tamara Olszewska

Brak komentarzy: