poniedziałek, 9 października 2017

Subiektywny przegląd prasy - 09.10.2017


Wielkimi krokami zbliża się kolejna miesiączka smoleńska. Jedno jest pewne. Poseł K. powinien być zapisany w Księdze Guinessa. W końcu jest rekordzistą w tzw. dochodzeniu. Dochodzi, dochodzi i tak lata mijają, a on dojść nie może. Ok, o tym jednak jutro, a dzisiaj zapraszam na prasówkę :)

1. Widząc „determinację” i masowość w walce nauczycieli ze reformą Zalewskiej, nieRząd uznał, że nie musi się już niczego obawiać i cackać z pracownikami oświaty. Stąd spokojnie rozpoczął pracę nad zmianami w karcie Nauczyciela, które się nie spodobają...oj, nie spodobają. Najbardziej zapewne bolesne będzie wydłużenie stopnia awansu zawodowego z obecnych 10 lat do 15, utrudnienia w zdobyciu urlopu dla poratowania zdrowia czy też kryteria przyznawania premii w oparciu o postawę etyczno moralną. No cóż, pokazali nauczyciele, że można nimi pogrywać, więc niech teraz nie będą zdziwieni.

2. A jednak to prawda. Kończy się powoli czas wzajemnej miłości i wsparcia. Duda chwali politykę klimatyczną UE, a minister Tchórzewski zapowiada koniec ery węgla w Polsce. Związkowcy już wysłali list do Szydło z żądaniem wyjaśnienia słów, które już padły i zapewne na tym nie poprzestaną. Będzie się działo, jestem o tym świecie przekonana.

3. Najpierw Andrzej Duda nazwał Ziobrę zdrajcą, a teraz wkurzony Ziobro odpowiada i radzi prezydentowi, by może lepiej posłuchał Ducha Świętego niż swoich doradców. Iskrzy tutaj, iskrzy tam, iskrzy jeszcze gdzieś, ale jak twierdzą politycy PiS „Polacy nic się nie stało”, a w szeregach partyjnych wciąż panuje miłość, przyjaźń, wzajemna życzliwość. Oby jak najwięcej takiej „życzliwości”, to może sami się zagryzą.

4. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej wydało już 20 tys. zł na ulotki, w których zachęca ludzi, by się nie wygłupiali i nie szli już na emeryturę, zgodnie z osiągniętym wiekiem. Biedaki w ministerstwie dwoją się i troją, bo zdaje się, że nie stać państwa, by objąć swoją „opieką” emerytów z nowego rozdania. Co z tego, że obniżono kryteria wiekowe...to tylko tak..dla świętego spokoju, ale ty emerycie zasuwaj i pracuj, najlepiej do śmierci, bo rozłożysz finanse pisowskiego państwa na amen. Litości…

5. Nie ma kasy dla młodych lekarzy. Nie ma kasy na podwyżki dla nauczycieli. Zamraża się na rok pensje w budżetówce. Za to są pieniądze dla IPN i to całkiem spore. Trzeba nagrodzić lojalność i oddanie pracownikom tegoż instytutu, więc podniesiono im pensje o ok 1000 zł i git. Podwyżki dostali też urzędnicy Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej (ok. 850 zł dla każdego). A młodzi lekarze? A niech się cieszą, że w ogóle mogą pracować.

6. Ponoć do końca dobijają ustalenia, co z KRS i SN. Ponoć prezydent dogaduje się z posłem K. i będzie wilk syty i owca cała. Tak twierdzi Karczewski, a jak on mówi, to możemy być pewni, że ktoś komuś ulega, ktoś się poddaje i ostatecznie wersja PiS wygra. Myślę, że jeśli Duda się ugnie to w Pałacu Prezydenckim trzeba będzie zlikwidować wszystkie lustra. Teraz to już w ogóle nie będzie mógł facet patrzeć na swoje odbicie.

*
Mam nadzieję, ze jesteście usatysfakcjonowani dzisiejszymi newsami. Jak widzicie, wciąż dużo się dzieje, PiS nie leniuchuje, a dzięki temu my możemy pielęgnować permanentny stan naszego wkurzenia. Do jutra :)

Tamara Olszewska

Źródło informacji
1. http://wyborcza.pl/7,75398,22485096,karta-nauczyciela-bedzie-obdarta-przez-pis-rzad-planuje-obciecie.html
2. http://www.newsweek.pl/biznes/polska-rezygnuje-z-wegla,artykuly,417084,1.html?src=HP_Section_2
3. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22486497,ziobro-odpowiada-na-wywiad-dudy-radzi-mu-by-nie-sluchal-doradcow.html#MT
4. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emerytura-wiek-emerytalny-wczesniejsza,125,0,2374013.html
5. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/gigantyczne-podwyzki-w-ipn-i-dla-urzednikow-od-wody-a-dla-lekarzy-nie-ma/gdekw4q
6. https://www.wprost.pl/kraj/10079946/PiS-przedstawil-prezydentowi-poprawki-do-ustaw-o-KRS-i-SN-Karczewski-zdradza-jakiego-obszaru-dotyczyly.html

Brak komentarzy: