niedziela, 28 kwietnia 2019

PiS wygrał, szkoła przegrałaObecna władza nie podjęła rozmów z protestującymi nauczycielami. Zamiast dialogu było upokarzanie i zorganizowany hejt. Na koniec kuriozalny kanciasty "okrągły"stół. Elektorat pisowski się cieszy - "dokopaliśmy wichrzycielom". Tak, w tym sensie walki to sukces PiS-u. Szkoła przegrała. Nauczyciele kontynuują protest, raczej już cichy. W najbliższych miesiącach część posłucha propagandowych rad by zmienili pracę. Inni przestaną Judymować i Siłaczkować, przestaną dokładać z własnej kieszeni i zaniechają wolontariatu.

Oto przykład:

"Drodzy Uczniowie i Rodzice, w obecnej sytuacji zmuszony jestem odwołać wszystkie dodatkowe zajęcia przygotowane i zaplanowane na maj i czerwiec tego roku szkolnego. W porządku chronologicznym: odwołuję zajęcia terenowe z ekologii krajobrazu „Pojezierze Leszczyńskie”, odwołuję zajęcia terenowe z biologii i geografii „Dolina Odry”, odwołuję zajęcia terenowe z ekologii krajobrazu „Miejska wyspa ciepła” (2 x), odwołuję warsztaty chirurgiczne na UM w Poznaniu i odwołuję wyprawę naukową Koła Biologicznego „Ostatnia Puszcza Europy”. "Uwikłane" placówki i osoby już o odwołaniu wiedzą. Dzięki za entuzjazm podczas przygotowań. Z nadzieją na "zrozumienie", zwłaszcza tej wyliczanki."

Zaplanowane wycieczki i projekty jeszcze się odbywają. Ale część najbardziej aktywnych i zaangażowanych nauczycieli wycofuje się, upokorzona mową nienawiści, inspirowaną przez władze . Szkoła i przyszłe pokolenie na pewno przegrywają (przez butę i arogancje PiSu).

Smutek i przygnębienie. A we wrześniu dwa roczniki pójdą do przepełnionych klas w liceach i technikach. Przy tej władzy nic dobrego w edukacji się nie stanie...

Stanisław Czachorowski


1 komentarz:

Tommy pisze...

Matczak to kolejny ekspert, który dosłownie na niczym sie nie zna. Idealnie pasuje do kodu. Idealnie :)