środa, 23 stycznia 2019

Gdyby PiS był partią odpowiedzialną


Gdyby PiS był partią odpowiedzialną, to premierem rządu byłby Jarosław Kaczyński, a Andrzej Duda nigdy by nie był prezydentem. Gdyby PiS był partią polskich interesów, nigdy by nie dążył do osłabienia Unii Europejskiej i NATO. Gdyby PiS nie popierał faszyzmu, to ONR, MW i inne rasistowskie organizacje byłyby dawno zdelegalizowane, a nie ochraniane przez aparat państwa. Gdyby PiS nie popierał zdrady narodowej, to Antoni Macierewicz byłby dawno osądzony, a nie byłby wiceprezesem partii rządzącej.

Gdyby PiS nie popierał mowy nienawiści, to K. Pawłowicz, B. Mazurek i wielu innych nie byłoby posłami tej partii. Gdyby PiS popierałby demokrację, to marszałkiem sejmu nigdy nie zostałby M. Kuchciński, a senatu S. Karczewski. Gdyby PiS był partią uczciwą, to nie zatrudniałoby tysięcy hejterów internetowych do odwracania narracji wizerunkowej tej partii i nie zatrudniałby Jacka Kurskiego, M. Rachonia, K. Ziemca i innych krzewicieli nienawiści w telewizji, braci Karnowskich w prasie i A. Glapińskiego na stanowisku szefa NBP.

Gdyby PiS miał dobre intencje, to nie robiłby zamachu na Konstytucję RP, na sądownictwo, prokuraturę i policję. Gdyby PiS dbał o wykształcenie naszych obywateli, to by nie dewastował edukacyjnej i nie wprowadzał pełnych kłamstw w nowych podręcznikach szkolnych, a religia by nie była wiodącym przedmiotem w szkole.

Gdyby PiS szanował wszystkich obywateli, to nie podnosiłby podatków po to, by sobie przyznawać milionowe premie i nagrody oraz nie przekazywałby bez kontroli środków publicznych na T. Rydzyka, Caritas, fundusz kościelny... Gdyby PiS szanował historię naszego narodu, nigdy nikt by się nie odważył negować dokonania każdego okresu naszej 100- letniej niepodległości. Gdyby PiS miał dobre intencje, to nie zmieniałby ordynacji wyborczej.

Gdyby PiS.... Czy można jaśniej przedstawić PiS? Jeśli tak, to dalej dopiszcie sami.

Adam Mazguła

Brak komentarzy: