niedziela, 1 lipca 2018

Prasówka tygodniówka (25.06 – 1.07.2018)

Tydzień jak tydzień. Naładowany absurdami PiS-u po brzegi. Wkurzający, męczący...czyli taka nasza polska norma już od ponad dwóch lat. A my na przekór, choć wkurzeni, to z uśmiechem. Nie ma szans, byśmy wpadli w marazm i poddali się prezesowi :) Zapraszam do poczytania :)
1. „Święta krowa” czyli Antoni Macierewicz ma się świetnie. Jako szef podkomisji smoleńskiej, korzysta z wszelkich możliwych przywilejów typu służbowy samochód czy ochrona Żandarmerii Wojskowej. Do tego ma wstęp wolny, by sobie łazić po MON gdy tylko ma taką potrzebę i zajmuje willę rodziny Piłsudskich, służbowo oczywiście. Błaszczak pokornie wycofał się do innej siedziby MON, nie tak dobrze zabezpieczonej, gabinet ministra na Klonowej stoi zamknięty i jakoś nikt z nieRządu nie widzi absurdu tej sytuacji. A może oddać Macierewiczowi we władanie Pałac Prezydencki?
2. Prokuratura Krajowa wielbi niejakiego Międlara, chorego z nienawiści do wszystkiego co obce, byłego księdza. Ile już czasu śledczy badają przewinienia Łysolka i końca nie widać. Opozycja ma sprawy w tempie błyskawicznym a ten? Ten bryluje sobie spokojnie i czuje się bezkarny. Chcąc mu pomóc, ludzie Ziobry przenoszą jego sprawę z prokuratury rejonowej do okręgowej, bo ta rejonowa okazała się zbyt dociekliwa i nieustępliwa. Paranoja rządzi.
3. No proszę. Ponoć Macierewicz odbudował polską armię, która za jego rządów stała się wielka, wspaniała, nie do pokonania. Ponoć osiągnęliśmy stan pełnej gotowości bojowej i świat miał zadrżeć przed naszą siłą militarną. To, jeśli jest tak cudnie, to dlaczego Błaszczak chce wydać wielką kasę na pokrycie części kosztów stacjonowania u nas wojsk USA? To miliardy dolarów, a za to nasze wojsko dostaje stare czołgi z lamusa, ale co tam. Ma się ten gest…
4. PiS staje na uszach, by przemilczeć aferkę związaną z GetBackiem lub jakoś powiązać ją z Tuskiem i PO. Morawiecki wciska kit, kłamie jak najęty, a tu wychodzi na jaw, że doradcą w tej instytucji był Dawid Jackiewicz, były minister skarbu w rządzie PiS. Za chwilę pewnie spróbuje się nam wmówić, że faceta specjalnie do GetBacku wkręcono, by od środka rozgryzł powiązania z PO. W końcu każda wpadka uruchamia niewyczerpane pokłady fantazji w PiS-ie i płyną po falach absurdu jak surferzy.
5. Ambasada w Londynie dofinansowała targi książki w Slough, gdzie produkowała się polska duma narodowa czyli prawicowcy ze swoimi fobiami. Tłumaczenie jest po prostu boskie. Ambasada dała 1000 funtów z funduszy MSZ w dobrej wierze :) i nie miała możliwości sprawdzenia, kto i co tam będzie gadał. No proszę, chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle...iście po pisowsku.
6. Jurgiel, były minister rolnictwa i kolejny super ekspert prezesa K. nie dość, że obstawił agencje rolne swoimi ludźmi to jeszcze zadbał, by finansowo byli świetnie zabezpieczeni. Taki prezes Agencji Restrukturyzacji Modernizacji i Rolnictwa na koniec 2017 roku zarabiał 26, tys zł. Szefostwo agencji rolnych ma tak wysokie pensje, a do tego wpadają im wysokie nagrody, których nie muszą zwracać. Ciekawa jestem, kiedy to gruchnie i okaże się, że Polska jest bankrutem. To dopiero będzie „sukces” PiS-u.
7. Prezydent Duda stracił cierpliwość do swoich doradców, których wypowiedzi uznał za brak lojalności i w ogóle anty. Romaszewska i Zybertowicz dostali zakaz produkowania się w mediach. Romaszewska wkurzyła się na maksa i zrobiła straszną awanturę, a Zybertowicz ma ten zakaz w nosie i nadal będzie gadał, co mu ślina na język przyniesie. Biedny ten Duda, nawet swoi go kopią.
8. Tomasz Buczyński, dyrektor Departamentu Kolejnictwa w ministerstwie infrastruktury, ma dobrego kolegę, Przemysława Janiaka. Nie tylko znalazł mu pracę w swoim resorcie to jeszcze postanowił ułatwić mu dojazd do roboty i zmienił dla niego rozkład jazdy pociągów. Teraz więc w Mrozach, gdzie mieszka kumpel, pociąg zatrzymuje się i dowozi go do miejsca pracy. Spółka Intercity mówi, ze taka decyzja została na niej wymuszona, a ja zastanawiam się, czy nie lepiej podstawiać po pana Przemka limuzynę służbową. Przy takim marnotrawstwie naszych pieniędzy, jedne autko mniej czy więcej, nie robi już różnicy.
*
Powiem szczerze. Jestem już tak przeżarta newsami, które funduje nam PiS, że zgaga mnie męczy, mdli mnie a żołądek skacze jak dziki. Warto opracować jakiś nowy lek, typu GastroPiS, bo nie przeżyję. Do poczytania za tydzień.

Źródło informacji
1. https://wiadomosci.wp.pl/farsa-blaszczak-przeniosl-swoja-siedzibe-przez-macierewicza-gabinet-ministra-stoi-pusty-6268304374269569a
2. http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23605402,prokuratura-chroni-antysemite-parasol-ochronny-nad-bylym-ksiedzem.html
3. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-blaszczak-modernizacja-amerykanskie-bazy,220,0,2409692.html
4. https://www.google.pl/search?q=surfer&oq=surfer&aqs=chrome..69i57j0l5.4615j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
5. http://wyborcza.pl/7,75399,23598571,polska-ambasada-w-londynie-tlumaczy-sie-ze-wsparcia-imprezy.html
6. https://wiadomosci.wp.pl/prezesi-agencji-rolnych-zarabiaja-wiecej-niz-prezydent-polski-tak-jurgiel-dbal-o-swoich-6268366294292097a7.
7. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/cenzura-w-palacu-prezydenckim-zofia-romaszewska/jpledwh
8. https://wiadomosci.wp.pl/dyrektor-w-resorcie-infrastruktury-zatrudnil-kolege-potem-zmienil-dla-niego-rozklad-jazdy-pociagow-6266843742308481a

Tamara Olszewska

Brak komentarzy: