środa, 4 kwietnia 2018

Marsz dla nauki


March for Science to ogólnoświatowa, pronaukowa i prospołeczna inicjatywa powstała w 2017 roku, odbywająca się w Dzień Ziemi.

Marsz dla Nauki 2018 w Polsce ma być:
1. Przypomnieniem tego, jak ważna jest nauka jako działalność człowieka.
2. Podkreśleniem roli naukowców w społeczeństwie.
3. Zachęceniem do większych nakładów finansowo-logistycznych na polską naukę i edukację.
4. Wyrazem poparcia naukowców, studentów, pasjonatów nauki i wszystkich innych, którzy popierają nasze cele, dla działań opartych na nauce w przestrzeni publicznej, w szczególności w kwestiach takich jak: smog, medycyna i szczepienia, energetyka, GMO i rolnictwo, klimat, gospodarka przyrodnicza i ochrona środowiska, seksualność człowieka oraz rola człowieka i grupy w społeczeństwie, teoria ewolucji biologicznej, dementowanie "fake newsów".

Chcemy także, by do końca pierwszej połowy 2019 roku zorganizowano w sejmie debatę z udziałem naukowców z MdN i PAN na temat: smogu, globalnego ocieplenia oraz energetyki krajowej i europejskiej, wykorzystania roślin zmodyfikowanych genetycznie w polskim i europejskim rolnictwie, pseudonaukowych metod "leczenia" oraz szczepionek, gospodarki przyrodniczej i ochrony środowiska w Polsce i Unii Europejskiej, zwalczania "fake newsów".

Wydarzenie jest bezpartyjne, organizowane przez naukowców, studentów i pronaukowych działaczy. Całkowity zakaz przynoszenia na Marsz flag, banerów, przypinek i innych nośników, z logami partii politycznych i organizacji politycznych.

Flagi i banery z logami organizacji, stowarzyszeń czy fundacji pożytku publicznego oraz z logami firm muszą być każdorazowo zaakceptowane przed Marszem przez organizatorów.

Loga uniwersytetów, jednostek PAN, jednostek badawczych, muzeów, bibliotek, ogrodów zoologicznych i botanicznych, stowarzyszeń naukowych, parków narodowych będą dozwolone bez ograniczeń.

http://www.marszdlanauki.pl/
https://twitter.com/MDN_PL_Official
https://www.instagram.com/marszdlanauki/

Brak komentarzy: