środa, 15 lutego 2017

Referendum w sprawie edukacji


Związek Nauczycielstwa Polskiego robi wszystko aby pokazać swoje niezadowolenie i sprzeciw. Również Elbląski KOD popiera tę inicjatywę i angażuje się w składanie podpisów.

Od 1 września 2017 rząd wprowadza reformę edukacji, która polega na likwidacji gimnazjów, utworzeniu ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum oraz powołaniu szkół branżowych. Zdaniem wielu rodziców, samorządów i nauczycieli nie jest to dobra zmiana. Zaplanowana reforma edukacji przyniesie wiele szkód i wygeneruje olbrzymie koszty oraz przyczyni się do zwolnień w oświacie i obniży poziom edukacji.

Referendum ma sens, jeszcze możemy zatrzymać reformę. W skali całego kraju potrzebujemy zebrać minimum 500 tysięcy podpisów, podpisy będą zbierane do 15 marca 2017 i zostaną przekazane na ręce Marszałka Sejmu RP. W akcje zbierania podpisów zaangażowanych jest wiele organizacji i stowarzyszeń, są to między innymi ZNP, KOD, Nie dla chaosu w szkole, Towarzystwo Dziennikarskie, Inicjatywa Feministyczna, Krytyka Polityczna, OPZZ, Kongres Kobiet, partie : PO, Nowoczesna, Razem, PSL, Zieloni oraz Strajk Kobiet.

Pod wnioskiem mogą się podpisywać wszyscy polscy obywatele, którzy posiadają prawa wyborcze. Podpis jest ważny razem z podanym numerem PESEL. Biuro KOD Elbląg zaprasza 20 i 23 lutego od 16:00 do 18:00 oraz w kolejne poniedziałki i czwartki do wypełniania list i uczestnictwie w tak ważnym referendum.
Adres : Elbląg - Hotel Arbiter, wejście od ul. Giermków, Plac Słowiański 2 - pokój numer 20 II piętro. Telefon : 574 708 027

Tadeusz Piotrowski‎

Brak komentarzy: