niedziela, 9 czerwca 2019

Prasówka tygodniówka (03.06 – 09.06.2019)

Patrząc w lustro widzę siłę swego ducha i rozumu, który wciąż pracuje na całkiem niezłych obrotach. Co z tego wynika? Mogę się wkurzać na pisowską rzeczywistość, ale nie jest ona w stanie mnie złamać czy zdołować. Im bardziej próbują mi, jako obywatelce tego kraju, dokopać, tym jestem mocniejsza, tym chętniej uśmiecham się do życia i do ludzi, tym bardziej wiem, że jestem nie do pokonania. Wciąż będę dla nich gnatem w gardle, będę niszczyć ich dobre samopoczucie swoim oporem i wciąż będę dowalać piętnowaniem i potępieniem. W końcu i tak przyjdzie ten czas, gdy ja pozostanę, a oni pójdą w niepamięć i to sprawiedliwie osądzeni, i przez historię, i przez sprawiedliwość. Tak więc, głowa do góry i z uśmiechem zapraszam na prasówkę.
1.Jedną z obietnic wyborczych PiS sprzed 4 lat było ściągnięcie do kraju wraku tupolewa. No i co dalej? Ano nic. Jak się okazuje rząd PO/PSL 11 razy występował do władz rosyjskich o zwrot naszego samolotu, a PiS zrobił to aż…jeden raz. Miała być złożona skarga do Trybunału w Hadze, miały być ostre działania i wszystko pozostało w sferze słów. Jednak nie ma problemu, bo wyborcy PiS i tak wybaczą kolejną bujdę.
2. Wow, a to się ojczulek Rydzyk zmartwił. Spadła oglądalność jego Telewizji Trwam i przez to przesunęła się ona w rankingu najchętniej oglądanych stacji z 30 na 45 miejsce. Hm, nie chcę być niegrzeczna, ale powód widzę jeden i to bardzo naturalny. Po prostu grono wielbicieli się wykrusza z racji wieku. No cóż, można powiedzieć jedno – „Spieszcie się kochać Telewizję Trwam, bo tak szybko odejdzie”.
3.Kolejny wielki sukces nieRządu. To wysokość długu publicznego, który przekroczył już bilion zł. Oznacza to, że, gdyby każdy z nas miał się dołożyć do jego spłaty, to musiałby wysupłać z portfela prawie 28 tys. zł czyli o ok 3 tysiące więcej niż w 2015 roku. Według części ekonomistów, ten dług jest znacznie większy, ale obecna władza ukrywa informacje na ten temat. Z okazji tego sukcesu składam PiS-owi wielkie gratulacje, a nam szczere wyrazy współczucia.
4.Hura, hura, hura, mamy wreszcie zrekonstruowany rząd, choć właściwie to nie wiem, czy to powód do radości. Wyraźnie widać, że specjalistów w szeregach Zjednoczonej Prawicy niewielu, bo prezes sięgnął do rezerwy, a tam sporo takich, co to załapali się wcześniej na problemy z prawem. I tym sposobem będą nami przewodzić tacy ludzie jak Dariusz Piontkowski, nowy minister MEN, Marian Banaś, wiceminister finansów czy Jacek Sasin, wicepremier. No to nierząd w rządzie stał się faktem.
5.Kolejny przykład lekceważenia prawa przez Prawo i Sprawiedliwość. Morawiecki odsłonił uroczyście kamień węgielny pod pomnik Jana Olszewskiego, który ma stanąć przed Kancelarią Premiera. Jakoś nie wpadł on wcześniej na to, że zanim coś postawi, to musi mieć zgodę konserwatora zabytków i samorządu. A co się będzie ten nieRząd bzdurami zajmował. Jemu wolno, jego prawo nie obowiązuje, bo prawo to on.
6. Jak wynika z badań BAEL, ponad 5 mln Polaków w wieku produkcyjnym nie pracuje. Dam sobie rękę uciąć, że jedną z głównych przyczyn jest rozdawnictwo kasy przez nieRząd. A po co się wysilać, jak państwo da? Nie mam nic przeciwko pomocy socjalnej, ale brak programu aktywizacji zawodowej to jest już chore. Jak widać PiS-owi na takim programie nie zależy. Dobrze wie, że zmuszenie beneficjentów swoich programów Plus do roboty to utrata poparcia dla swego polulizmu. Lepiej więc utrzymywać ich niż tracić głosy.
7.Właśnie prokuratura uznała, że Leszek Czarnecki, który ujawnił aferę w KNF, nie ma statusu osoby pokrzywdzonej. Oznacza to, że nie ma wpływu na postępowanie, nie weźmie udziału w przesłuchaniach i nie otrzyma dostępu do akt. Czy kogoś to dziwi? Mnie nie i wcale nie będę zaskoczona, jak niedługo afera KNF umrze śmiercią naturalną, a w ramach rekompensaty PiS znajdzie dla Chrzanowskiego jakąś super posadkę z super wynagrodzeniem. Niech żyje prawo podług PiS!
8.Dla nieRządu nie ma nic ważniejszego niż kierowanie się w swej polityce zasadami chrześcijaństwa i Dekalogiem, a jakoś nie przeszkadza mu, że funduje Polakom naturalną eutanazję. Oczekiwanie tygodniami, a nawet miesiącami, na wizytę u lekarza specjalisty czy też badania typu rezonans magnetyczny lub tomografię to nic innego, jak zafundowanie chorym szybkie przeniesienie się na tamten świat. Miało być lepiej, a jest gorzej niż za PO/PSL. To dopiero pokaz prawdziwej hipokryzji…
9. Cena, jaką prezes i jego kumple muszą płacić kościołowi za wsparcie, jest ogromna. Właśnie ojcom oblatom z klasztoru na Świętym Krzyżu zamarzyło się, by 5 hektarów Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie znajduje się bazylika, zabudowania klasztorne czy polana, na której często odbywają się msze święte, stało się ich własnością. I co robi nieRząd? Zmniejsza obszar Parku o te hektary. A co zrobi, gdy oblatom zapragną więcej? Świętokrzyski Park Narodowy przestanie istnieć?
…………………………………………………………..
Jakoś mi prasówka tygodniówka nie popsuła dobrego humoru. Mam nadzieję, że Wam też, bo PiS to przecież tylko taki wypadek przy pracy, nic innego, a jego dni są policzone. Do poczytania za tydzień.
Źródło informacji
1.https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/platforma-starala-sie-bardziej-o-odzyskanie-wraku-tupolewa-niz-pis/1vh3j1h
2. https://wiadomosci.wp.pl/zle-wiesci-dla-rydzyka-telewizja-trwam-traci-widzow-6387910164170881a
3. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bilion-zlotych-dlugu-na-liczniku-polski,943001.html
4. https://www.money.pl/gospodarka/rekonstrukcja-rzadu-i-problemy-z-prawem-nowych-ministrow-prawomocny-wyrok-i-kontrole-cba-6388296357316225a.html
5. http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24862819,premier-odslonil-kamien-wegielny-pod-pomnik-olszewskiego-konserwator.html#s=BoxWyboLi
6. https://innpoland.pl/152175,5-milionow-polakow-w-wieku-produkcyjnym-jest-nieaktywne-zawodowo?fbclid=IwAR3bA-MElS6wZN5bYX3JBqNTX6D3UW_if2mOsaPn5yMgYv8jYQbe-JAcfE8
7. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wraca-afera-w-knf-leszek-czarnecki-i-roman-giertych-bez-dostepu-do-akt-spraw/cwd0jr1
8. https://kobieta.onet.pl/umieramy-w-kolejkach-przez-trudna-dostepnosc-badan-wielu-polakow-nie-doczeka-diagnozy/fkhk0vf
9. https://kielce.onet.pl/rzad-chce-zmniejszyc-swietokrzyski-park-narodowy-na-rzecz-klasztoru-protest/xgbs4vt

Tamara Olszewska

Brak komentarzy: