niedziela, 16 czerwca 2019

Prasówka tygodniówka (10 – 16.06.2019)

„Tralalalala zabawa trwa, PiSlandia inny wymiar ma”…No to wskakujmy w tę jej piaskownicę i zobaczmy, jakie zamki z piasku nam buduje, a potem łapmy za łopatki i burzmy, burzmy, burzmy…
1.Prezes Kaczyński nieźle się ostatnio zaktywizował. Wpadł na XIV Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" i oświecił swój lud, co będzie najważniejsze w kampanii parlamentarnej jego partii. To walka z tym wstrętnym atakiem na kościół i Polskę. Facet jest niezłym cwaniakiem i świetnie wie, czym da się porwać Polaków. Nic bowiem nie utrzyma ich tak mocno przy nim, jak właśnie ta ciągła walka. Walka w obronie, walka o przetrwanie, walka z opozycją, walka o kościół …walka …walka … walka. A tak tylko przy okazji, walka o Polskę głupoty, wstecznictwa i zabobonów, o swoją potęgę i władzę absolutną, ale tego głośno nie mówi.
2.Guru polskiej sprawiedliwości, niejaki Ziobro, nieźle się wkurzył. Pan magister wprowadził zmiany w prawie karnym, które zostały ostro skrytykowane przez profesorów UJ. Zgodnie z zasadą, że „nie będzie pluł nam w twarz jakiś tam profesor”, Ministerstwo Sprawiedliwości złoży pozew przeciwko nim, oczekując ukarania krytykantów. Ech, tak to jest, gdy władza spoczywa w rękach przeciętniaka z kompleksem niższości.
3.Kampania wyborcza w toku, więc PiS obiecuje narodowi kolejne Plusy, jak chociażby obniżenie PIT z 18 do 17 proc., a także zlikwidowania podatku dochodowego dla młodych. Chwilowo wszystko to pozostaje w sferze obietnic, za to po cichutku nieRząd podnosi nam opłatę recyklingową, opłatę na PPK, ZUS dla pracujących na umowę – zlecenie, opłatę mocową, składki ZUS, opłatę przekształceniową, opłatę za butelki plastikowe, podatek handlowy, opłatę śmieciową. Coś czuję, że ostatecznie obywatel wyląduje na niezłym minusie, prawda?
4.Zdaje się, że niewiele przychodzi PiS-owi z sukcesu, jakim było zwycięstwo w wyborach do Europarlamentu. Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jakoś nie widzi w swoich szeregach ulubieńców prezesa ani Ruchu Pięciu Gwiazd, z którymi chcą się oni bardzo zaprzyjaźnić. Wydaje się więc, że „nasi” pozostaną w aliansie tylko z tymże Ruchem pod wodzą kabareciarza i satyryka Beppe Grillo. No i będzie wesoło…
5.Nowym wicemarszałkiem Sejmu została Małgorzata Gosiewska. Kobieta zasłużyła sobie na tę fuchę jak nikt inny, bo przez 4 lata miała aż 20 wystąpień i wydała aż jedno oświadczenie. Taka pracowitość musiała być w końcu nagrodzona. Gratuluję.
6.Ależ się ostatnio wzruszyłam. W Niepokalanowie doszło do zaprzysiężenia 120 Wojowników Maryi. Panowie planują walczyć różańcem i mieczem w obronie wiary i rodziny. Za chwilę pewnie owi wojownicy staną się elitarną siłą militarną polskiej armii. Putin więc już trzęsie się ze strachu, Europa zamarła z podziwu, a co ja na to? Ufff…ależ mi wzrosło poczucie bezpieczeństwa.
7. Plany były piękne. Pisowscy Europosłowie obstawiają najważniejsze stanowiska w UE i Europa nasza. Sprawa się rypła, bo ani nie uczestniczymy jako kraj w rozmowach na obsadzenie tychże stanowisk, ani też nikt nie bierze pod uwagę pisowskich gwiazd. To rzeczywiście wielki sukces polskiej dyplomacji. To rzeczywiście ta Polska, która powstała z kolan. Mamy to, co chcemy i tyle.
8.Już wiem, dlaczego polscy biskupi nie zajmują się pedofilią w kościele. Nie mają czasu, bo właśnie tworzą ogólnopolskie centrum kształcenia egzorcystów. Żeby nie było, to taki opętany najpierw trafi do psychologa i gdy ten uzna, że nie pomoże, to wtedy do roboty przystąpią właśnie dobrze wykształceni egzorcyści. Proponuję stworzyć dla nich odpowiednie stanowiska w szpitalach, przychodniach itp. Przy takim niedoborze lekarzy, pielęgniarek, psychologów, to pomysł na wagę złota. Oni będą świetnie opłacani, a my będziemy mieć wreszcie dobrą opiekę i może już kolejki się skończą?
9.Gdyby głupota miała skrzydła to IPN fruwałby nad naszymi głowami jak gołębice. W ramach walki z brzydkim PRL-em ujawnił dane cudzoziemców, którzy pracowali dla polskiego wywiadu. No po prostu rewelacja. Zdaje się, że teraz będziemy jedynym państwem na świecie z totalnie sparaliżowanym wywiadem, ale w końcu po co nam on, prawda? PiS nas przed wszystkim sam obroni.
……………………………………………………..
No i tyle byłoby na dzisiaj. Myślę, że starczy, bo przecież takie newsy w takim kraju trzeba sobie umiejętnie dawkować…tak dla zdrowotności, oczywiście.
Źródło informacji
1.https://lodz.onet.pl/jaroslaw-kaczynski-na-xiv-zjezdzie-klubow-gazety-polskiej/4er9wzc
2. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wiceminister-sprawieliwosci-chce-pozwac-kipk-krakowscy-prawnicy-odpowiadaja/ccq5lem
3. https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/po-cichu-wyciagna-nam-z-kieszeni-miliardy-zlotych/zwpwl5w
4. https://wiadomosci.wp.pl/pis-probuje-rozbudowac-frakcje-w-brukseli-bez-powodzenia-6390825675679873a
5. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/malgorzata-gosiewska-zostala-wybrana-na-nowego-wicemarszalka-sejmu/5l58v5k
6. https://wiadomosci.wp.pl/wojownicy-maryi-zlozyli-przysiege-to-armia-na-nasze-czasy-6391550458029697a
7. https://wiadomosci.onet.pl/politico/walka-o-najwyzsze-stanowiska-w-unii-bez-kandydatow-z-polski/vfx8qtn
8. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/centrum-ksztalcenia-egzorcystow-powstanie-w-katowicach/t5l42gs
9. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zaden-powazny-kraj-nigdy-nie-zrobil-tego-czego-dopuscil-sie-ipn-czeka-nas-paraliz/9jpp5b3?fbclid=IwAR1Njilmkm8jzFOwVuzmvyEG2zKq_wENzj__9Yjkg7qE1PusvFxZizANZaY


Tamara Olszewska

Brak komentarzy: