piątek, 4 maja 2018

Mieszkańcy Jezioran, pełna mobilizacja 6 maja !


W niedzielę 6.05.2018 o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach odbędzie się spotkanie z ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofem Jurgielem. Godne przyjęcie panu ministrowi się należy!

Pan Minister Jurgiel będzie opowiadał o lokalnych drogach, perspektywach+ Polski powiatowej i świetlanej przyszłości pod przewodem PiSu.

Uwaga! Kupujesz chińskie garnki za 13.000 zł, które będziesz spłacał Ty, Twoje dzieci i wnuki !

Było tak:

1. Czystki kadrowe przeprowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w stadninach koni w Janowie Podlaskim i Michałowie spowodowały degrengoladę zarówno hodowli, jak i wpływów z aukcji koni arabskich „Pride of Poland”, które „osiągnęły” poziom 410.000 euro, czyli 10x mniej, niż w 2015 r. „Duma Polski” została skompromitowana i ośmieszona. Tak się złożyło, że wpływowy senator PiS Jan Dobrzyński, były dyrektor biura poselskiego i senatorskiego Krzysztofa Jurgiela, jest hodowcą koni arabskich i miał zatarg sądowy ze stadniną. Obecnie znany jest głównie za sprawą pijackich ekscesów.

2. Z inicjatywy ministra Jurgiela prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa został Daniel Obajtek – człowiek z zarzutami prokuratorskimi m.in. przyjęcia łapówki 50.000 zł, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia 700.000 zł, oraz narażenia byłego pracodawcy na stratę 1,4 mln. Efektem „pracy” Daniela Obajtka w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest 2 mln. zł odszkodowań i odpraw, które Skarb Państwa do tej pory wypłacił bezprawnie zwolnionym pracownikom (1600 osób!), część spraw jeszcze się nie zakończyła, oraz przekazanie łącznie 840.000 zł głównie na realizację spotów mediom należącym do Tadeusza Rydzyka – stacji o najniższej (0,52%) w Polsce oglądalności. Również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi było szczodre dla człowieka, którego w latach 90-tych Jarosław Kaczyński oskarżał o związki z Kremlem - w grudniu 2016 r przekazało ponad 50 tys. zł fundacji Lux Veritas na emisję spotu promującego znak „Poznaj Dobrą Żywność”.

3. Ustawa o obrocie ziemią rolną – ogranicza prawo do własności, dziedziczenia oraz prawo do wyboru miejsca pracy i zamieszkania. Faworyzuje kościół katolicki (największy posiadacz ziemi rolnej w Polsce)

4. Zmiana zasad finansowania OSP – środki przekazywane do tej pory OSP przez ubezpieczycieli, będą przekazywane za pośrednictwem PSP, a więc jednostki podległej MSWiA. OSP nie będą otrzymywać środków na szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy, propagowanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, pracy z młodzieżą, zawodów, turniejów i konkursów. Projekt zmiany ustawy zgłosiła grupa posłów PiS, w tym minister Jurgiel.

5. Projekt ograniczenia o 100 mln zł finansowania programów „Szklanka mleka” i „Warzywa i Owoce” w szkołach. Pozbawienie uczestnictwa w programie uczniów klas VI i VII szkół podstawowych.

Za swoje dokonania Minister Krzysztof Jurgiel otrzymał 65.000 zł. nagrody !!! Sekretarze stanu Zbigniew Babalski i Jacek Bogucki – po 51.400 zł. Tyle samo otrzymali podsekretarze stanu Ewa Lech, Rafał Romanowski i Ryszard Zarudzki. Ogółem nagrody w Ministerstwie Rolnictwa w 2017 r. to ok. 6 mln zł.

Wrr

Krystyna Czerniewska

Brak komentarzy: